LM: Jastrzębski w fazie grupowej!

Jastrzębianie w Rumunii wywalczyli awans do rozgrywek tegorocznej Ligi Mistrzów. Te kwalifikacje na pewno zapamiętamy wszyscy na długo…

Jastrzębski Węgiel był zdecydowanym faworytem turnieju w Rumunii, a w zasadzie meczu, ponieważ o awansie decydował tylko jeden mecz. Ostatecznie ekipa z Węgier została pokonana przez koronawirusa, co skutkowało wycofaniem się z turnieju.

Jastrzębski w meczu z Arcada Galati wiódł prym w każdym elemencie i od początku do końca kontrolował przebieg gry, mając wysokie prowadzenie w każdym z setów. Mecz bez historii, ale dający możliwość gry w Lidze Mistrzów.

Arcada Galati – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 17:25)

MVP: Mohamed Al Hachdadi

Galati: Talpa (3), Nalobin (2), Lescov, Sestan (10), Bala (2), Klapwijk (11), Kantor (L) oraz Cristudor (L), Rata (2), Jovanovic, Derlaczi (2), Olteanu (1), Stankovic (2)
Jastrzębski: Louati (13), Wiśniewski (7), Kampa (4), Al Hachdadi (13), Gladyr (9), Szymura (10), Popiwczak (L) oraz Gierżot, Szalacha (3), Cichosz-Dzyga

Śląska ekipa w fazie grupowej Ligi Mistrzów trafia do grupy C, gdzie zmierzy się z: Zenitem Kazań, Berlinem Recycling Volleys i ACH Volley Lublana. Jak wiadomo, CEV zdecydowało, że mecze grupowe będą rozgrywane turniejowo. Turnieje grupy C zostaną zorganizowane w Berlinie oraz Kazaniu.

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply