VNL: Porażka Polaków

Reprezentacja Polski nie zdołała zdobyć punktów w swoim pierwszym meczu w Urmii. Podopieczni Vitala Heynena tylko w pierwszym secie potrafili powalczyć w końcówce i odwrócić ją na swoją korzyść. W pozostałych trzech partiach to Rosjanie dyktowali warunki.

Pierwszy set to gra punkt za punkt. W drużynie biało-czerwonych dobrze spisywał się Artur Szalpuk. Na pierwszej przerwie technicznej dwupunktową przewagę obejmowali Rosjanie (8:6), jednak reprezentacji Polski szybko odrobiła straty.  Jako pierwsi piłkę setową mieli w górze Rosjanie. Podopieczni Vitala Heynena obronili ją, a blok na Victorze Poletaeva dało im szansę na zakończenie partii na swoją korzyść, co wykorzystał Bartosz Kwolek skutecznie atakując (26:24).

Drugiego seta lepiej zaczęli Rosjanie, którzy objęli prowadzenie. Autowy atak Dmitry Volkova doprowadził do remisu. Polacy jednak mieli problem ze skutecznym atakiem, a po błędzie Kaczmarka podopieczni trenera Sammelvuo odskoczyli  na 4 punkty. Przy serwisie Marcina Janusza Polacy odrobili część strat, ale ich niemoc w ataku spowodowała, że różnica punktowa wzrosła do 6 punktów. Ostatecznie Polacy przegrali seta 20:25.

Trzecia partia została zainaugurowana błędem Yaroslava Podlesnykh’ego w polu serwisowym, ale stracony punkt szybko odrobił skutecznym atakiem Egor Kliuka. Gra w tej odsłonie była bardzo zacięta i drużyny walczył punkt za punkt. W końcówce biało-czerwoni nie wykorzystali swoich szans, a Jarosław Podleśnik wraz z Poletajewem doprowadzili swoją drużynę do wygranej.

W czwartej partii Rosjanie już na samym początku odskoczyli od Polaków na cztery oczka. Trener Heynen poprosił o czas dla swojego zespołu, jednak na nie wiele się to zdało, rywale dalej utrzymywali swoją przewagę. Dwa skuteczne ataki Konarskiego pozwoliły Polakom zniwelować straty. Rosjanie jednak doskonale zagrywali i doskonale grali na siatce co pozwoliło im przejąć pełna kontrolę na boisku i wygrać seta jak i cały mecz.

Rosja – Polska 3:1 (24:26, 25:20, 25:22, 25:19)

Rosja: Poletajew (18), Kurkajew (12), Jakowlew (11), Kliuka (9), Wołkow (2), Kobzar (1), Gołubiew (libero) oraz Podleśnik (11), Kowalew (3) i Woronkow
Polska: Kwolek (15), Kochanowski (12), Szalpuk (9), Kaczmarek (5), Huber (4), Łomacz, Popiwczak (libero) oraz Konarski (5), Kłos (6), Łukasik (4), Janusz (2), Śliwka (1), Fornal (1), Gruszczyński (libero)

 

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply