LM: Skra przegrywa w Perugii

Spotkanie rozpoczyna się od zepsutej zagrywki gospodarzy 0:1. Fromm obija blok 1:1. Asa posyła Buti 2:1. Wlazły punktuje na lewym skrzydle 2:2. Atanasijevic ustrzelił swoją zagrywką Marechala 4:2. Przy stanie 5:2 Falasca prosi o czas. Widać, że Skra nie może poradzić sobie jak na razie z brakiem Facundo Conte, który nie rozpocznie tego spotkania z powodu braku koszulki. Fromm wygrywa przepychankę na siatce 7:2. Beretta uruchomiony na środku 8:3 – pierwsza przerwa techniczna. Potężna zagrywka Fromma 9:3. Lisinac kończy akcję na środku 9:4.Lisinac stawia blok 13:6. Fromm również zablokowany 13:7. Pojawia się Conte i od razu punktuje 14:8. Atanasijevic blokuje atak Wlazłego 16:8. Conte nie do zatrzymania po skosie 16:9. Mariusz Wlazły sprawia rywalom problemy swoją mocną i punktową zagrywką 18:12. Kłos wybija piłkę po bloku w aut 20:15. Punktowy blok Uriarte i Kłosa 20:16. Conte zablokowany 23:17. Piłka setowa dla Perugii 24:17. Kłos bije w aut i Skra przegrywa pierwsza odsłonę 25:17.

Po przekątnej atakuje Atanasijevic i otwiera drugiego seta 1:0. Fromm w kontrze obija bełchatowski blok 2:0. Marechal ponownie nie radzi sobie z mocną zagrywką przeciwnika 4:1. Pipe w wykonaniu Conte 6:4. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą gospodarze 8:4. Buti nie do zatrzymania na środku siatki 10:8. Conte obija blok Perugii na prawej stronie 10:9. Kłos doprowadza do remisu 10:10. Wlazły w pojedynkę blokuje Fromma 10:11. Skra prowadzi na drugiej przerwie technicznej 15:16. Asa serwisowego zdobywa Uriarte 15:18. Conte nie przedziera się przez blok Beretty 18:20. Wlazły punktuje serwisem 18:23. Piłka setowa dla Skry 19:24. Pomimo porażki w pierwszym secie, Skra Bełchatów wraca do gry i wygrywa drugą partię 20:25 – bohaterem akcji Mariusz Wlazły.

Perugia zdobywa pierwszy punkt w trzecim secie 1:0. Skra szybko remisuje 1:1. Atanasijevic punktuje w ataku i gospodarze odskakują 3:1. Żółta kartka dla trenera Miguela przy stanie 5:2. Lisinac psuje zagrywkę 10:8. Techniczne zagranie Wlazłego 10:9. Tille nie przyjmuje zagrywki Fromma 14:11. Druga przerwa techniczna 16:12. Lisinac uderza po rękach Butiego . Uriarte jedną ręką rozgrywa piłkę do Karola Kłosa i ten zdobywa punkt 20:18. Piłkę przechodzącą wykorzystuje Wlazły 20:20. Conte sprytnie z drugiej linii 20:21 – Skra obejmuje prowadzenie. Skra popełnia błąd w ważnym momencie tego seta 22:21. Beretta czujnie na siatce 23:21. Conte na swojej drodze napotyka blok Fromma i piłka setowa dla Perugii 24:22. Atanasijevic kończy trzeciego seta 25:23.

Z prawego skrzydła rozpoczyna kolejną partię Atanasijevic 1:0. Dobrze w kontrze Wlazły 1:1. Wlazły mocno uderza obok bloku Fromma 3:2. W sam środek boiska kiwa Atanasijevic 8:6. Fromm pokazuje swoją siłę w polu serwisowym 11:8. Mocne zbicie Conte na lewym skrzydle 13:11. Druga przerwa techniczna 16:13. Fromm popełnia błąd w ataku i mamy remis, po 16. Wrona z Marechalem punktują w bloku 16:17. Atanasijevic myli się na prawej stronie 18:19. Marechal po raz drugi popełnia błąd 20:19. Po prostej wybrał się Conte 22:21. Wrona doprowadza do remisu po udanym serwisie 22:22. Kolejna punktowa zagrywka Andrzeja i Skra obejmuje prowadzenie 22:23. Błąd w ważnym momencie popełnia Atanasijevic i piłka setowa dla Bełchatowa 22:24. Wlazły kończy czwartego seta 23:25 i przed nami tie-break.

Nieudana zagrywka Perugii 0:1. Fromm zablokowany przez Wlazłego i Wronę 0:2. Buti serwuje w aut 1:3. Gospodarze wysuwają się na prowadzenie. Skuteczny w kontrze Atanasijevic 4:3. Autowy atak Marechala 5:3. Widowiskowy atak Fromma 6:4. Atanasijevic nie do zatrzymania 9:7. Conte po bloku 10:8. Za blok kiwa Andrzej Wrona 12:10. Conte i Wrona punktują w bloku, nie przedziera się Atanasijevic 12:11. W kontrataku sprytnie i szczęśliwie punktuje Wlazły 12:12. Blok-aut po ataku Conte 13:13. Piłka meczowa dla gospodarzy 14:13. Atanasijevic serwuje w aut 14:14. Atanasijevic ponownie dominuje w ataku 15:14. Fromm kończy zacięty mecz punktową zagrywką 16:14.

Sir Safety Perugia – PGE Skra Bełchatów 3:2  (25:17, 20:25, 25:23, 16:14)