LŚ: Brazylia w finale po ciężkim meczu

Pierwszy set drugiego meczu półfinałogo przebiegał pod dyktando Brazylii, ktora pewnie wygrała, obejmując prowadzenie w meczu – 16:25.

Drugą partię lepiej rozpoczęli Francuzi. Mimo, że w pewnym momencie wynik był wyrównany, Trójkolorowi zdołali rozstrzygnąć końcówkę na swoją korzyść.

Trzecia odslona meczu była bardzo zacięta i emocjonująca w końcówce, kiedy wynik był wyrównany i co chwila zmieniało się prowadzenie. Ostatecznie atak ze środka Brazylii zakończył walkę na przewagi.

Francuzi czwartego seta zaczeli bardzo dobrze. Niestety błędy własne i dobra gra rywali szybko “podgrzały” atmosferę – 16:10, 16:17! To co się stało w tym secie na długo zapadnie w pamięć kibicom Francji, która zupełnie stanęła, tracąc 10 oczek z rzędu – 16:20. To nie był jeszcze koniec emocji, bowiem po kilku zmianach w składzie Trójkolorowi doprowadzili do remisu 20:20. Kanarkowi jednak zagrali do końca, zwyciężając 3:1 awansowali do finału.

FRANCJA – BRAZYLIA 1:3 (16:25, 25:23, 26:28, 31:33)

FRANCJA: Rouzier, Toniutti, Ngapeth, Le Roux, Le Goff, Marechal, Grebennikov (l)

BRAZYLIA: Bruno, Wallace, Souza, Lucas, Lucarelli, Mauricio, Sergio (l)