LŚ: Czwarty weekend LŚ- dzień pierwszy

Gr. E
Obie ekipy w tegorocznej Lidze Światowej spotkały sie po raz pierwszy. Holendrzy pierwsze dwa sety przegrali, by wygrać kolejne trzy i do ligowej tabeli dopisać dwa punkty. Czesi w pierwszej partii utrzymywali przewagę, Holendrzy starali się gonić rywali. Jednak udało im się to dopiero w trzecim secie. Pomarańczowi zaczęli grać swoją siatkówkę i dominować w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Z każdą kolejna akcją Holendrzy rozkręcali się coraz bardziej. Wygrali po pięciosetowej walce.
Składy drużyn:
Czechy – Holandia 2:3 (19:25, 13:25, 25:18, 25:17, 16:14)
Czechy: Mach, Habr, Bartos, Krisko, Michalek, Sobotka, Krystof (libero) oraz Vesely, Hanik, Finger, Beer
Holandia: Abdel-Aziz, Rauwerdink, Kooy, Koelewijn, Overbeeke, Diefenbach, Jorna (libero) oraz Van Harskamp, Ter Horst, Van Garderen, Sparidans.
Gr. F
W Tunisie reprezentacja Tunezji przegrała z Turcją 1:3. Dla Tunezyjczyków była to już kolejna porażka w tegorocznej edycji “światówki”. Jasnym stał się fakt, że ta porażka całkowicie eliminuje szanse na Final Four.
Tunezja – Turcja 1:3 (25:16, 17:25, 18:25, 19:25)
Tunezja: Kadhi, Sellami, Nagga, Moalla, Kaabi, Agrebi, Taouerghi (libero) oraz M’Rabet, Ben Othmen, Ben Abdallah
Turcja: Doc, Dogan, Eksi, Toy, Gungor, Gok, Yesilbudak (libero) oraz Cicekoglu, Gunes, Yasin
W tej grupie rywalizowały również zespoły Kuby i Meksyku. Góra okazali się Kubańczycy, który pewnie pokonali Meksyk 3:0.
Meksyk – Kuba 0:3 (23:25, 16:25, 21:25)
Meksyk: Valges, Vargas D., Quilones, Rangel Pedro, Cordova, Aguilera, Rongel Jesus (libero) oraz Macias Vargas, Rangel Jesus, Barajas, Orellana,Ruiz de la Cruz
Kuba: Jimenez, Macias, Cepeda, Fiel, Mesa, Uriarte, Garcia Alvarez (libero) oraz Gonzalez, Osoria, Alfonso, Albo, Hernandez
Gr. G
Po porażkach, reprezentacja Słowacji odniosła zwycięstwo z reprezentacją Portoryko 3:1. Najbardziej zacięty był set numer trzy, którego na przewagi wygrało Portoryko.
Słowacja – Portoryko 3:1 (25:21, 25:22, 24:26, 25:19)

Słowacja: Bencz, Kohut, Janusek, Patak, Krajcovic, Zatko, Kubs (libero) oraz Repak, Kostolani i Hruska
Portoryko: Goas, Muariz, Cruz Lozada, Torres, Soto, Roman, Del Valle (libero) oraz Rivera