LŚ: Męczarnie biało-czerwonych

Początek spotkania to wyrównana gra po obu stronach siatki (6:6). Po bloku uderza Wlazły (10:9). Piano punktuje (10:10). Nieporozumienie w szeregach biało-czerwonych. Gra toczy się punkt za punkt. Vettori obija blok polskich zawodników. Wlazły myli się na zagrywce. Vettori nieomylny. Przerwa techniczna i prowadzenie Włochów 16:14. Winiarski po bloku. Wlazły uderza po prostej (16:17). Winiarski blokowany na potrójnym bloku. Na tablicy wyników opjawia się wynik 20:20. Długą akcję wygrywają biało-czerwoni (23:22). Winiarski kiwa w środek. Kurek uderza po prostej w aut (24:23). Fabiad Drzyzga z sytuacyjnej piłki. Biało-czerwoni wygrywają pierwszą partię.

Wlazły od skutecznego ataku rozpoczyna drugą partię. Randazzo obija polski blok. O czas prosi trener Antiga (1:5). Vettori serwuje w aut. Wrona popisuje się pojedynczym blokiem. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą przyjezdzni (8:4). Baranowicz do Piano (5:9). Gra toczy się dalej. Długą akcję wygrywają Polacy (9:11). Wlazły na kontrze (11:12). Polacy doprwadzają do remisu, po 12. Czas dla włoskiego szkoleniowca. Wrona przez środek (14:14). Na drugiej przerwie technicznej gospodarze przegrywają (14:16). Chwilę potem z piłki sytuacyjen punkt zdobywają Włosi (20:20). Wlazły skutecznie ze skrzydła (21:20). Vettori zablokowany (24:22). Nerwową końcówkę wygrywają Włosi (24:26).

Od wyrównanej gry rozpoczynają obie ekipy partię numer trzy. Na pierwszej przerwie technicznej gospodarze przegrywają (3:8). W miejsce Winiarskiego pojawia się Kurek. Kłos z przesuniętej krótkiej. Za Fabiana Drzyzgę pojawia się Łukasz Żygadło. Polacy przegrywają na drugiej przerwie technicznej (8:16). Wrona z Kurkiem blokują Vettoriego. Buti ze środka kończy atak. Pomyłka Włochów, dwunasty punkt dla gospodarzy. As serwisowy Kurka. Z drugiej linii atakuje Wlazły (15:19). Po antence atakuje Vettori. Plas Wlazłego. Biało-czerwoni odrabiają straty (19:21). Vettori zablokowany przez Wronę i Kurka. Kolejny blok Polaków (21:21). Nieporozumienie w szeregach Polaków. Zdecydowany atak Kurka (22:22). Vettori po raz kolejny zatrzymany przez polski blok (25:24). Polacy na przewagi wygrywają z Włochami (26:24).

Po wyrównanej grze w początkowej fazie seta czwartego, lepsi na pierwszej przerwie technicznej okazują się przyjezdni, prowadząc 8:7. Gra toczy się dalej. Na tablicy wyników widnieje wynik (12:14). Na drugiej przerwie technicznej ekipa prowadzona przez trenera Antigę przegrywa 14:16. Po chwili Włosi odskakują na kilka punktów. As serwisowy Kurka (19:20). Czas dla trenera Antigi. Piano atakuje w taśmę. Czas dla Berruto. Lanza w aut. Kurek zablokowany. Kolejny blok Włochów. Czas dla polskiego szkoleniowca. Włosi wygrywają seta czwartego.

Tie break rozpoczyna się od gry punkt za punkt. Lanzo zablokowany. Polacy na prowadzeniu (7:5). W aut Vettori, zmaina stron (8:5). Piano ze środka. Aut Baranowicza na zagrywce. Przechodzącą piłkę wykorzystuje Kurek (11:8). Czas dla włoskiego szkoleniowca. Kolejny skuteczny atak gospodarzy (13:8). Kurek mocno po skosie. Włosi mylą się w ataku. Polacy wygrywają piątego seta i całe spotkanie 3:2.

Polska – Włochy 3:2 (25:23, 24:26, 26:24, 25:27,15:10)

Polska: Drzyzga, Wlazły, Winiarski, Mika, Kłos, Wrona, Zatorski (L) oraz Kurek, Konarski, Żygadło, Nowakowski

Włochy: Vettori, Lanza, Buti, Piano, Baranowicz, Randazzo, Colaci (L) oraz Corvetta, Maruotti