ME: Z Hiszpanią w drugiej rundzie

Wygrana z Italią dała podopiecznym trenera Nawrockiego drugie miejsce w tabeli, co oznacza, że w drugiej rundzie trafiamy na teoretycznie słabsze rywalki. Jak to wygląda w praktyce?

Druga drużyna grupy B, łączy się z grupą D w kolejnej rundzie. Jako drużyna 2B, powinnyśmy zagrać z drużyną 3D. I w tym miejscu zaczyna się komplikowanie systemowe. Mianowicie, trzecią drużyną grupy D jest Słowacja, która występuje w roli gospodarza jednego z turniejów ME. Jak wskazuje regulamin, w przypadku awansu do kolejnej rundy turnieju, drużyny – gospodarze nie mogą się spotkać ze sobą w 1/8 finału ME, a kolejne mecze rozgrywają przed własną publicznością.

Okazuje się więc, że biało-czerwone mecz 1/8 finału rozegrają w Łodzi z reprezentacją Hiszpanii, a drugą parą łódzkiego grania w drugiej fazie będzie para Słowenia – Niemcy. Wynika za tego, iż zwycięzcy tych meczów, na kolejnym etapie zmierzą się wzajemnie ze sobą, a stawką meczu będzie ćwierćfinał.

Mecze 1/8 finału odbędą się 1 września. Pierwszym meczem w Atlas Arenie będzie spotkanie Niemcy-Słowenia o godzinie 18:00, po czym do boju przystąpią Polki i Hiszpanki. Początek zaplanowano na godzinę 20:30.

Pary 1/8 finału ME:
Polska – Hiszpania (Polska)
Niemcy – Słowenia (Polska)
Serbia – Rumunia (Turcja)
Turcja – Chorwacja (Turcja)
Włochy – Słowacja (Słowacja)
Rosja – Belgia (Słowacja)
Holandia – Grecja (Węgry)
Azerbejdżan – Bułgaria (Węgry)

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply