MŚ, gr. H: Pokonujemy Brazylię!

W pierwszym meczu w III fazie Mistrzostw Świata, nasza reprezentacja pokonuje po tie-breaku Brazylię.

Pierwszy punkt zdobywają Brazylijczycy. Rezende myli się na zagrywce i po 1. Wlazły obija ręce rywala – 3:3. Błąd dotknięcia siatki po naszej stronie, a punkt bezpośrednio z zagrywki zdobywa Vissotto – 3:5.  Po chwili dwa skuteczne bloki Brazylijczyków i odskakują na pięć punktów przewagi. O czas poprosił Antiga. Ze środka skutecznie Kłos – 4:7. Winiarski blokuje Vissotto – 5:7. Wlazły zagrywa w aut i na pierwszej przerwie technicznej 5:8 dla Brazylii. Błąd na zagrywce Winiarskiego – 6:10. Pewnie na prawym skrzydle Wlazły – 7:10. Lucas atakuje ze środka – 8:12, a po chwili posyła asa serwisowego. Przy stanie 9:14 o kolejny czas poprosił Antiga. Kolejny dobry atak Wlazłego – 10:14. Nowakowski psuje zagrywkę. Sidao myli się w ataku  – 12:15.  Udana kontra Polaków  i o czas poprosił Rezende – 13:15. Fonteles zablokowany i mamy remis – po 15! Minimalnie lepsi na drugiej przerwie technicznej Brazylijczycy. Fonteles po przerwie psuje zagrywkę – po 16. Kłos skutecznie kiwa. Vissotto zatrzymany przez potrójny blok naszych siatkarzy i wychodzimy na prowadzenie – 19:18. O drugi czas prosi Rezende. Długa wymiana, którą ostatecznie kończy Wlazły atakiem z prawego skrzydła – 20:18. Konarski zdobywa punkt bezpośrednio  z zagrywki – 21:18. Vissotto atakuje w aut. Lucas posyła asa serwisowego – 23:21. Vissotto zagrywa w aut i wygrywamy pierwszą partię 25:22.

Fonteles myli się w ataku 0:1. Vissotto pewnie z prawego skrzydła – 2:2. Wlazły atakuje w aut – 2:3. Nowakowski nie trafia w boisko  – 2:4. Udana kontra Brazylijczyków i tracimy już trzy punkty. O czas prosi Antiga. Winiarski kończy na lewym skrzydle. Lucarelli obija blok Wlazłego – 3:6. Wlazły zagrywa w siatkę – 4:7. Fonteles przedziera się przez podwójny blok Polaków i na pierwszej przerwie technicznej Brazylijczycy prowadzą 5:8. Kubiak pewnie po prostej – 7:9. Drzyzga zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki – 8:9. Kubiak zablokowany – 8:12. Winiarski nie trafia w boisko – 9:14. O drugi czas prosi Antiga. Skutecznie Wlazły na prawym skrzydle – 10:14. Udana kontra po stronie Polaków – 11:15. Na drugiej przerwie technicznej Brazylijczycy prowadzą 11:16.  Konarski pewnie na prawym skrzydle – 14:17. Konarski posyła asa serwisowego – 16:18.  O czas poprosił Rezende. Mika kończy lewym skrzydle – 18:20. Po chwili ten sam zawodnik na kontrze zdobywa punkt i o drugi czas prosi trener Brazylii – 19:20. Wlazły zdobywa asa serwisowego i mamy remis – po 21! W drugiej próbie myli się. Mika zostaje zablokowany – 21:23. Fonteles obija blok rywala i to Brazylijczycy wygrywają seta drugiego – 22:25.

Fonteles pewnie z prawego skrzydła 1:2. Mika nie trafia w boisko – 1:3. Wlazły zagrywa w siatkę – 2:5. Mika zagrywa w siatkę – 3:7. Vissotto kończy atak i na pierwszej przerwie technicznej Brazylijczycy prowadzą 4:8. Nieudana kontra po naszej stronie – 4:9. Vissotto zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki. O czas poprosił Antiga. Fonteles przedziera się przez nasz blok – 6:12. Mika zablokowany. O kolejny czas poprosił Antiga. Mika pewnie na lewym skrzydle – 7:13. Nowakowski zagrywa w aut – 7:14. Udana kontra Brazylijczyków i na drugiej przerwie technicznej tracimy aż osiem punktów. Konarski obija blok rywala – 9:17. Vissotto pewnie w ataku 0 10:19. Nowakowski skutecznie w ataku ze środka – 12:20. Fonteles pewnie po prostej – 12:21. Nowakowski zatrzymany przez Sidao. Fonteles zagrywa w aut – 14:23. Brazylijczycy zwyciężają pewnie 14:25 i prowadzą w całym spotkaniu 1:2.

Mika pewnie na lewym skrzydle – 1:0. Fonteles zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki – 1:2. Lucas fantastycznie ze środka – 3:4. Wlazły w kolejnym skutecznym ataku z prawego skrzydła – po 4. Kubiak zablokowany – 4:6. Drzyzga zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki – 6:7. Na pierwszej przerwie technicznej Brazylijczycy prowadzą 6:8. Vissotto obija blok Polaków, a zaraz po tym psuje zagrywkę – 9:10. Fonteles również myli się na zagrywce – po 11. Kłos pewnie ze środka – 12:12. Skuteczny blok Polaków – 13:12. Świetna kontra Wlazłego – 15:13. O czas poprosił Rezende. Na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzą 16:14. Drzyzga pasuje zagrywkę 16:15. Możdżonek dotyka siatki – 17:16. Wlazły po raz kolejny bezbłędnie. Fonteles zablokowany – 19:16. O kolejny czas prosi Rezende. Świetna kontra Wlazłego – 20:16. Kubiak z drugiej linii – 21:16. Fonteles psuje zagrywkę  – 22:17. Sidao przedziera się przez blok Polaków – 18:22. As serwisowy Miki – 25:18 i mamy remis w całym meczu – 2:2!

Vissotto skutecznie obija nasz blok 0:1. Blok Polaków – 2:1. Mika z lewego skrzydła 4:1. O czas poprosił Rezende. Wlazły obija blok – 5:2. Pojedynczy blok Kłosa – 6:2. Z przechodzącej piłki kończy Mika – 7:2. Drugi czas dla Rezende. Wlazły zagrywa w siatkę. Skuteczna kiwka Fontelesa. O czas prosi Antiga – 7:5. Lucas zagrywa w aut. Fonteles przedziera się przez blok Polaków – 7:8. Kubiak otrzymuje czerwoną kartkę i remis – po 8. Fonteles atakuje w aut – 10:9. Drzyzga psuje zagrywkę – po 10. Wlazły skutecznie z lewego skrzydła – 11:10. Mika zablokowany – po 11. Wlazły zablokowany – 11:12. Czas dla Antigi. Mika kończy na lewym skrzydle. Mika blokuje Lucasa – 13:12. Lucarelli psuje zagrywkę i mamy pierwszą piłkę meczową! Wlazły zablokowany, meczowa dla Brazylii. Wlazły kończy i kolejny remis – po 15. I jeszcze jeden atak Wlazłego. Zwyciężamy 17:15 i w całym meczu 3:2!

Polska – Brazylia 3:2 (25:22; 22:25; 14:25; 25:18 17:15)

Polska: Nowakowski, Winiarski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Kubiak, Zatorski (L) oraz Konarski, Zagumny, Mika, Buszek, Możdżonek

Brazylia: Bruno, Sidao, Vissotto, Lucarelli, Fonteles, Lucas, Da Silva (L) oraz  Raphael, Wallace