MŚ: Polska lepsza od Serbii! Rosja jedzie do domu.

Polacy pierwszy mecz w trzeciej rundzie mistrzostw świata zagrali z reprezentacją Serbii. Od pierwszych piłek była widoczna wielka motywacja oraz twarda gra obydwu drużyn. Partia otwarcia była prezentacją dobrej siatkówki, jednak prowadzenie mieli rywale przez większość seta. Dobrze w ataku Polaków prezentował się Kurek, który do tej pory nie pokazywał swojego wysokiego poziomu. Dopiero w końcówce, as Bieńka doprowadził do remisu 21:21. Zacięta walka trwała do stanu 28:26, kiedy to kontra Szalpuka zakończyła seta zwycięstwem Polaków.

Podobnie wyglądał set numer dwa. Przewagę trzymali Serbowie, by w końcówce biało-czerwoni odrobili straty i “nakręcając” się własną grą, dali sobie szansę na zwycięstwo. Ostatni punkt zdobył Kubiak odbijając serbski blok. Prowadziliśmy już 2:0 w meczu.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się od prowadzenia biało-czerwonych. Serbowie nie składali broni, odrabiając straty kilkukrotnie. Obie drużyny oczywiście nie wystrzegły się błędów, ale wynik oscylował wokół remisu. w W ważnym momencie Kurek zaserwował asa – 22:20. Piłkę meczową Polacy mieli po skutecznym bloku – 24:21. Mecz zakończył Bieniek!

Polacy pokonując reprezentację Serbii zrobili duży krok w stronę półfinału. Jutro gramy z Włochami, a od półfinału dzieli nas jeden wygrany set.

POLSKA – SERBIA 3:0 (28:26, 28:26, 25:22)

* * * * *

W grupie I, Amerykanie pokonali po ciekawym meczu Rosjan. Reprezentacja USA, z bardzo dobrze grającym Sandersem “spakowała” Sborną do domu, wygrywając mecz bez straty seta.

USA – ROSJA 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)