PL: Była walka… i triumf ZAKSY

ZAKSA, która ma komplet zwycięstw na koncie, w meczu 4 kolejki PlusLigi podejmowała na własnej hali drużynę Trefl Gdańsk.

Spotkanie rozpoczęło się od kontrataku Muzaja. Gdańsk miał przewagę, po skutecznym bloku – 3:5. Miejscowi szybko odrobili straty, a as Bieńka odwrócił wynik – 9:7. Od tego momentu niewielkie prowadzenie należało do ZAKSY, która w końcówce powiększyła przewagę. Atak Kaczmarka, dał piłkę setową, zaś cios Bieńka środkiem zakończył partię – 25:21.

Drugi set miejscowi rozpoczęli od wyniku 5:1, przez co szybko o czas prosił trener Anastasi. Gdańsk odrobił straty, a as serwisowy Grzyba dał im przewagę – 10:11. Od tego momentu trwała wyrównana walka. Zagrywka w siatkę Kaczmarka dała piłkę setową Treflowi, ale po chwili blok na Muzaju odwrócił wynik – 23:24, 25:24. Ostatecznie partię zakończyły kolejne dwa bloki gospodarzy – 26:24.

Trzeci set dał przewagę Zasksie przy stanie 9:7, kiedy to blokowany był Hebda i Kaczmarek posłał asa. Kędzierzyn utrzymywał cały czas przewagę po swojej stronie mimo, że partia była zacięta i nerwowa. Gdańsk zdołał doprowadzić do remisu w ważnym momencie – 20:20. Blok miejscowych skutkował piłką meczową – 24:22. Autorem ostatniego punktu był Deroo w ataku z pipea. ZAKSA zwyciężyła kolejny mecz bez straty seta.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 26:24, 25:23)

MVP: Łukasz Kaczmarek

ZAKSA: Kaczmarek, Toniutti, Bieniek, Śliwka, Deroo, Sacharewicz, Zatorski (l) oraz Stępień, Koppers, Szymura

Trefl: Nowakowski, Grzyb, Janusz, Mijailović, Muzaj, Schott, Olenderek (l) oraz Jakubiszak, Hebda