PL: ONICO poszła pewnie po swoje

Zaległy mecz 5 kolejki PlusLigi rozegrany został w Warszawie pomiędzy miejscową ONICO, a katowickim GKS-em. Trener Gruszka nie mógł w tym meczu skorzystać z kontuzjowanego Kohuta.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanego wyniku, jednak po obydwu stronach siatki przytrafiały się proste błędy. Po asie serwisowym Krulickiego goście mieli trzy oczka przewagi – 15:18. Po czasie, o który poprosił trener Antiga, Kwolek serwując dwa asy, doprowadził do remisu – 18:18. Rosseaux punktując zagrywką dał prowadzenie w końcówce GieKSie – 21:22. Atak ze skrzydła dał piłkę setową przyjezdnym – 22:24. Partię zakończył atak Sobańskiego.

Drugi set był wyrównany do stanu 8:8, później wkradło się trochę nerwowości w grę katowiczan i wykorzystali to miejscowi. Dwie skuteczne akcje Butryna – który rozgrywa bardzo dobry mecz – i straty były prawie zniwelowane – 11:10. Dobra gra w ataku Kwolka, do tego punktowe zagrywki Brizarda i przy stanie 16:11 trener Gruszka prosił o czas. Warszawa nie oddała już przewagi. Blok na Rosseaux, po chwili autowy serwis GKS-u i na Torwarze był remis 1:1.

Początek trzeciej partii dał przewagę miejscowym. Już na początku blokowany był Butryn, do tego asa dorzucił Vigrass, do tego kwa kontrataki i był stan 8:2. Zaciął się Butryn, co skutkowało wejściem Krzyśka, który na “dzień dobry” napotkał blok ONICO – 9:2.  Niestety w tym secie była całkowicie jednostronna gra. GKS posypał się zupełnie w każdym elemencie, co szybko wykorzystała Warszawa, wygrywając bardzo wysoko seta.

Gospodarze kolejnego seta zaczęli wynikiem 4:0. Katowice nieco się przebudziły, do tego Warszawa złapała kilka błędów i wynik się wyrównał przy stanie 6:6. Nie trwała ta sytuacja zbyt długo. ONICO przetrzymała moment lepszej gry GKS-u blokiem, po czym odjechała z wynikiem, kontrolując pewnie wynik. Warszawa pewnie pokonała Katowice, dopisując do tabeli 3 oczka.

MVP: Antoine Brizard

ONICO Warszawa – GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:17, 25:15, 25:18)

ONICO: Kwolek, Wrona, Brizard, Łukasik, Vigrass, Araujo, Wojtaszek (L) oraz Janikowski

GKS: Krulicki, Komenda, Rosseaux, Sobański, Butryn, Woch, Mariański (L) oraz Quiroga, Sobala, Krzysiek, Depowski, Fijałek