PL: Otwarcie hali przypieczętowane zwycięstwem Ślepska

Ślepsk Malow Suwałki rozegrał w końcu pierwszy mecz we własnej, nowej hali. W ramach meczu 6 kolejki ligowej suwalczanie podejmowali Indykpol AZS Olsztyn, którzy to byli faworytami tego starcia.

Boisko szybko zweryfikowało teorię, a Ślepsk nie mógł sobie wymarzyć lepszej inauguracji na własnej hali, jak po dobrej grze zwyciężyć za trzy oczka.
Początek meczu był wyrównany, jednak w połowie seta seria zagrywek Takvama  przechyliła szalę na korzyść miejscowych.

Druga partia od początku do końca była może nie pod dyktando gospodarzy, ale pod ich kontrolą. Bardzo dobrze Ślepsk grał blokiem, co dawało zarówno bezpośrednie punkty, jak i pozwalało na wyprowadzenie kontrataków. Olsztyn przegrał wyraźnie, co przełożyło się na “sportową złość” w kolejnej partii.

Od asa serwisowego Pietraszki rozpoczął się trzeci set, ale mimo dwóch oczek przewagi, ponownie punktował blok Ślepska, doprowadzając do remisu. Trener gości wprowadził na parkiet Mikę, który był mocnym punktem w ataku i to właśnie za sprawą tego gracza, AZS walczył do końca, co ostatecznie dało zwycięstwo i przedłużyło spotkanie.

Czwarta partia, to set zwrotów akcji i emocjonującej końcówki. Najpierw przewaga Suwałk, później dłuższy czas gry punkt za punkt, po czym dwa oczka z przodu mieli goście. Ostatecznie długa walka i gra na przewagi rozstrzygały losy seta oraz meczu. Ślepsk Malow zwyciężył 3:1 nad Indykpolem, pokazując się z bardzo dobrej strony na inaugurację Areny Suwałki.

Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 27:25)

MVP: Andreas Takvam

Suwałki: Szerszeń (16), Bołądź (11), Takvam (14), Rudzewicz (6), Rohnka (10), Tuaniga, Stańczak (libero) oraz Filipowicz (libero), Szwaradzki (6), Siek, Klinkenberg, Gonciarz
Olsztyn: Hadrava (12), Andringa (7), Pietraszko (6), Woicki (2), Żaliński (9), Mousavi (11), Żurek (libero) oraz Kowalski, Kapica (9), Mika (17), Zabłocki