PL: Podział punktów w Olsztynie

W Olsztynie, w meczu 12 kolejki, miejscowi akademicy podejmowali ekipę “walczaków” z Zawiercia.

Pierwsza partia była grana “na kontakcie”. Miejscowi o prawda kilkukrotnie mieli kilku punktowe prowadzenie, jednak po chwili na tablicy wyników widniał remis. Dopiero błąd Kapelusa i atak Walińskiego przesądziły o końcowym wyniku partii. Zawiercie objęło prowadzenie 1:0.

Drugi set był wyrównany do stanu 9:9. Kolejne ataki Boćka, wykorzystane kontrataki po dobrej grze obronnej, a w konsekwencji “odskok” gości – 9:13. Błędy AZS-u, dobra gra rywali i pewne zwycięstwo zawiercian w secie do 18.

Trzeci set, to pojedyncze błędy własne siatkarzy Aluronu, co dało wynik 8:2. Goście jednak zdołali poprawić grę i odrobić straty – 10:9. Dobra gra Boćka w ataku, ale i na zagrywce, odwróciła wynik – 15:18. Tym razem, to olsztynianie, głównie przez ataki Hadravy doprowadzili do remisu – 22:22. Po fragmencie wyrównanej walki, błąd Zawiercia zakończył seta i przedłużył mecz.

Kolejna partia, to nieco większa kontrola gry przez AZS, który od pocątku wyszedł na prowadzenie – 6:3. W tym secie błędy gości  nie pozwoliły na odrobienie strat, szczególnie, że w ataku dobrze zaczął grać Hadrava. Olsztyn wygrywając pewnie seta, doprowadził do tie-breaka i podziału punktów.

Decydujący set rozpoczął się wielkich kłótni Woickiego i trenera Santilliego z arbitrami, co skutkowało dwoma czerwonymi kartkami, a wówczas tablica wyników wskazała 3:1. Zmiana boisk dokonała się przy stanie 5:8. Goście w tym secie czujnie grają blokiem, co pozwala im na wyprowadzanie kontrataków – 8:13. Zawiercianie po chwili cieszyli się ze zwycięstwa na wyjeździe za dwa oczka.

MVP: Kamil Semeniuk

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3  (23:25, 18:25, 25:23, 25:17, 9:15)

AZS: Lux, Pietraszko, Kapelus, Woicki, Hadrava, Warda, Żurek (libero) oraz Warda, Wika
Aluron: Masny, Gawryszewski, Semeniuk, Bociek, Waliński Rejno, Koga (libero) oraz  Ferreira