PL: Yanagida wraca do Japonii

Klub Cuprum Lubin wydał oficjalny komunikat dotyczący stanu zdrowia swojego przyjmującego. Poniżej zamieszczamy jego treść.

Drodzy Kibice,

Niniejszy komunikat dotyczy stanu zdrowia jednego z naszych zawodników, grającego na pozycji przyjmującego – Masahiro Yanagidy.

Podczas jednego z treningów Masahiro Yanagida zeskoczył na nogę innego zawodnika, przy czym doszło do urazu skręcenia lewego stawu skokowego. Przyjmujący trafił pod opiekę fizjoterapeutyczną. Profilaktycznie został poddany diagnostyce obrazowej i konsultacjom ortopedycznym. Z uwagi na występy zawodnika w drużynie narodowej, klub skontaktował się również ze sztabem szkoleniowym Kadry Narodowej Japonii. W trakcie prowadzonej diagnostyki okazało się, że niegroźnie wyglądający incydent ma poważniejsze konsekwencje dla zdrowia zawodnika. W tej chwili wiadomo, że Masahiro Yanagida ma zerwane więzadło strzałkowo-skokowe przednie (ATFL) z pęknięciem kostki przyśrodkowej.

Mając na uwadze szybki powrót do zdrowia Masahiro Yanagidy klub Cuprum Lubin SA przychylił się do prośby Federacji Japońskiej oraz samego zawodnika i wyraził zgodę na to, by dalsze leczenie oraz okres rekonwalescencji przebiegały w Japonii, gdzie Masahiro wyruszy niezwłocznie po załatwieniu wszystkich formalności.

inf. prasowa Cuprum Lubin/fot. PlusLiga

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply