PL: ZAKSA z kompletem punktów

W hicie kolejki ponownie lepsi okazali się siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, pokonując Skrę Bełchatów 3:1.

Mecz rozpoczyna się od serwisu w siatkę Sama Deroo. Dobra gra bełchatowian daje im dwupunktowe prowadzenie (12:10). Coś jednak się zacięło w grze gospodarzy, a ZAKSA to wykorzystała (15:18).Niezawodna gra Mariusza Wlazłego doprowadza do wyrównania (24:24). Seta kończy rewelacyjnym atakiem Aleksander Śliwka.

Ponownie lepiej seta rozpoczyna Skra Bełchatów. Dobra gra gospodarzy i świetny serwis Kochanowskiego daje drużynie z Bełchatowa pięciopunktowe prowadzenie (13:8). ZAKA dwa razy zatrzymała Wlazłego (13:12). Świetne ataki Kaczmarka i Deroo  dają ZAKSIE jednopunktową przewagę nad rywalami. Obie drużyny walczą o każdy punkt i idą łeb w łeb. Jednak to Skra Bełchatów okazała się w tej partii lepsza (25:23).

Od początku tej odsłony to ZAKSA pokazywała się z lepszej strony. Przez cały set to gospodarze musieli gonić gości. Mimo, że Skra Bełchatów starała się dorównać ZAKSIE to drużyna z Kędzierzyna-Koźla byłą nie do zatrzymania. Seta kończy blok Bieńka i Kaczmarka na Ebadipurze.

Ponownie zespół z Opolszczyzny rozpoczyna lepiej partię. ZAKSA gra maksymalnie skoncentrowana  jednak Skra Bełchatów doprowadza do remisu 15:15. Po dobrym ataku Szalpuka jest 17:16. ZAKSA kończy seta oraz mecz skuteczny atak Śliwki.

PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:27, 25:23, 20:25, 22:25)

MVP: Aleksander Śliwka