PlusLiga: Bez niespodzianki w Lubinie. Zwycięska PGE Skra Bełchatów

PGE Skra Bełchatów w “godzinkę z prysznicem” pokonała CUPRUM Lubin 3:0. Bełchatowianie nie pozostawili złudzeń przeciwnikowi, pewnie wygrywając w każdym z setów.

Od początku spotkania na boisku panowała Skra. Bełchatowianie szybko narzucili przeciwnikowi swój styl gry i osiągnęli bezpieczną przewagę punktową. Na pierwszej przerwie technicznej przyjezdni wygrywali 8:4. W ich szeregach nie do zatrzymania był Mariusz Wlazły, który piekielnie silnymi atakami rozbijał szeregi obronne siatkarzy z Lubina. Szkoleniowiec gospodarzy próbował ratować sytuację zmianami, lecz na niewiele się to zdało. Podopieczni Miguela Falaski pewnie zwyciężyli w premierowej partii 25:15.

Drugą odsłonę niespodziewanie lepiej zaczęli gospodarze. Zawodnicy Gheorghe Cretu uzyskali nawet dwupunktową przewagę 5:3. Grzegorz Łomacz częściej korzystał z usług swoich środkowych, którzy skutecznie kończyli ataki. W tym fragmencie seta byliśmy świadkami wyrównanej walki punkt za punkt. Z kolejnymi akcjami zarysowywała się przewagę bełchatowskiej Skry i to mistrzowie Polski prowadzili na drugim czasie 16:14. Przyjezdni w decydujących momentach pokazywali dojrzalszą siatkówkę niż beniaminek i zwyciężyli w drugim secie 25:20.

W trzecią partię z dużymi nadziejami na odbudowę swojej gry weszli zawodnicy z Lubina. Mądra i skuteczna gra na siatce zapewniła im minimalną przewagę na pierwszej przerwie 8:7. Ciężar ataku na swoje barki wziął Marcel Gromadowski, który zdobywał kolejne punkty dla gospodarzy. Kibice zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej w Lubinie w końcu doczekali się emocji. Zaciętą końcówkę lepiej rozegrali jednak doświadczeni siatkarze z Bełchatowa i wygrali ostatecznie trzeciego seta 25:22 i cały mecz 3:0.

CUPRUM Lubin – PGE Skra Bełchatów 0:3

(15:25, 20:25, 22:25)

Cuprum: Łomacz, Pashytskyy, Trommel, Gromadowski, Kadziewicz, Borovnjak, Rusek (libero) oraz Michalski, Łapszyński

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Kłos, Marechal, Conte, Uriarte, Piechocki (libero) oraz Brdovic, Muzaj, Włodarczyk, Winiarski