Rejno: Chcieliśmy wygrać w trzech setach

 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z beniaminkiem ligi, Ślepskiem Malow Suwałki 3:1, po meczu na pytania odpowiedział środkowy, Krzysztof Rejno.

Spodziewaliście się takiego oporu ze strony przeciwnika?

– Z pewnością chcieliśmy ten mecz wygrać w trzech setach, natomiast drużyna z Suwałk mimo tego, iż jest beniaminkiem ligi, to potrafi grać w siatkówkę, nie poddaje się i walczy do końca. Z tego co pamiętam, to nasi rywale wygrali mecz z Resovią, a Warszawie również ugrali seta. Myślę, że Ślepsk Malow Suwałki, to nie jest łatwy przeciwnik. W pierwszym secie podaliśmy rękę naszym rywalom, a oni to wykorzystali.

Co było kluczem do zwycięstwa?

– Wydaje mi się, że w całym meczu ZAKSA popełniła mniej błędów, no i może taktycznie byliśmy trochę lepsi. Zarówno w zagrywce jak i w bloku nie było widać wielkiej różnicy między nami, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że to Ślepsk Suwałki lepiej zagrywał. Duże znaczenie miała nasza cierpliwość i odporność psychiczna na trudny wynik.

Wspominasz o cierpliwości, to że macie większe doświadczenie pomogło wam wygrać końcówkę czwartego seta, a zarazem i cały mecz?

– Myślę, że spokój i doświadczenie w nerwowych końcówkach zdobywaliśmy przez lata. Wiemy, że jak coś nam nie wyjdzie, to nie możemy rozpamiętywać naszego błędu. Mamy kolejne akcje do rozegrania i w nich możemy zdobyć kolejny punkt.

Kolejny przeciwnik ZAKSY to Aluron Virtu CMC Zawiercie, to klub w którym spędziłeś poprzedni sezon, będą dodatkowe emocje?

– Zawsze jest więcej mobilizacji gdy gra się przeciwko swojemu poprzedniemu klubowi. Jestem jednak przekonany, że zagram bez  i złych emocji. Uważam, że to będzie dobry mecz i mam nadzieję, że zagramy lepiej niż dzisiaj, bo Zawiercie gra naprawdę fajną siatkówkę. Wierzę jednak że uda się nam z nimi wygrać.

Cieszysz się z powrotu do Kędzierzyna-Koźla?

– Cieszę się z powrotu do ZAKSY, to jest to mistrz Polski i chyba nie ma zawodnika, który nie chciałby grać w najlepszej drużynie w kraju. Ja spędziłem w Kędzierzynie-Koźlu już parę sezonów i mogę powiedzieć, że to jest mój drugi dom. Wróciłem do ZAKSY ciężko pracować i udowodnić parę rzeczy.

Fot. www.plusliga.pl

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply