Trefl wygraną rozpoczyna mecze domowe

W trzeciej kolejce PlusLigi Miedziowi zagrali pierwsze spotkanie na wyjeździe. W czwartek udali się do Gdańska, by tam zmierzyć się z miejscowym Treflem. Górą w spotkaniu okazali się gospodarze, zwyciężając 3:1.

W wyjściowym składzie Cuprum Lubin wyszedł Szymon Jakubiszak. Dla młodego zawodnika była to zupełnie nowa sytuacja – zagrać przeciwko swojemu dotychczasowemu klubowi. Jakubiszak jest wychowankiem Trefla, a klub z Lubina jest jego pierwszym poza miejscem zamieszkania. Zupełnie nowymi realiami było dla niego również zagranie na nowej pozycji – na środku siatki, gdyż dotąd występował jako przyjmujący. Dobrze jednak się w tej sytuacji odnalazł i tuż po rozpoczęciu spotkania zanotował już punktowy atak środkiem.

Miedziowi zaczęli od zbudowania dużej przewagi (7:3). Dobrą tendencję utrzymali i przepaść punktowa tylko się powiększała. Przy rezultacie 14:6 trener gospodarzy Michał Winiarski poprosił o czas. Lubinianom wychodziło wręcz wszystko: doskonale działali w defensywie, a to pozwoliło wykorzystywać kontry. Gdańszczanie próbowali odrobić straty, jednak nie zdołali zatrzymać rozpędzonych rywali.

Po przerwie trener Winiarski powrócił do ustawienia wyjściowego. Przyjezdni natomiast z początku pokazali świetną dyspozycję w bloku – dwa razy zatrzymali rywali na siatce. Miguel Tavares przy dobrym przyjęciu grał dużo pierwszym tempem, co dało pole do popisu środkowym. Wynik jednak utrzymywał się w granicach remisu (10:9). Po drugiej stronie siatki najwięcej punktował Bartłomiej Lipiński. Gdy w polu zagrywki pojawił się Mariusz Wlazły, gdańszczanie wyszli na trzypunktowe prowadzenie 12:9. Przewaga gospodarzy się utrzymywała, więc coach gości Marcelo Fronckowiak postanowił zastosować zmian. Na boisku pojawił się atakujący Adam Lorenc, a za chwilę do pomocy weszli Daniel Muniz de Oliveira oraz Nikolay Penchev. Przewaga Trefla niestety wzrastała (21:16). Gospodarze dobrze spisywali się w bloku i doprowadzili do remisu w meczu.

Od bardzo dobrej zagrywki rozpoczął kolejną partię Miguel Tavares (4:1). Sytuacja wyglądała podobnie jak w pierwszym secie – na prowadzenie wyszli siatkarze Cuprum. Gdańszczanie jednak szybko odrobili straty przy zagrywce Bartłomieja Mordyla (7:7). Gra toczyła się punkt za punkt do czasu, gdy w ataku siatkarze Trefla zwiększyli skuteczność. Atakowali Mariusz Wlazły i Bartłomiej Lipiński, a przewaga gospodarzy rosła. Seta zakończyła zepsuta zagrywka.

Zwycięstwo uskrzydliło ekipę Michała Winiarskiego. Rozpoczęli seta od prowadzenia 6:2, lecz za chwilę Miedziowi zbliżyli się do przeciwnika i nawiązali walkę. To niestety nie potrwało długo, gdyż siatkarze z Gdańska postawili twarde warunki gry (18:14). Drużyna Cuprum natomiast nieco osłabła w ataku. Sytuację próbował ratować Wojciech Ferens, ale gospodarze utrzymali dobrą dyspozycję do końca meczu. Spotkanie atakiem ze środka zakończył Bartłomiej Mordyl.

MVP: Bartłomiej Lipiński

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:1 (16:25, 25:18, 25:15, 25:18)

Trefl: Lipiński (20), Wlazły (13), Janusz (2), Reichert (7), Mordyl (13), Crer (8), Olenderek (L) oraz Kozub, Sasak (2), Mika.
Cuprum: Maruszczyk (6), Ferens (15), Jakubiszak (8), Smoliński (6), Jimenez (5), Tavares (2), Makoś (L) oraz Lorenc (8), Oliveira (1), Penchev (1), Magnuszewski.

Inf. prasowa Cuprum Lubin
Fot. PlusLiga

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply