VNL: Niemcy w Łodzi lepsi od Chin

Drugim meczem pierwszego dnia łódzkiego turnieju Ligi Narodów było starcie reprezentacji Chin i Niemiec.

Początek seta był na korzyść Chin, którzy prowadzili kilkoma oczkami – 16:12. Co prawda rywale odrobili straty, jednak finisz był na korzyść Chin. Atak Fromma dał nadzieję jego drużynie – 24:21, 24:23. Seta skończył atakiem Jiang.

Druga partia to przewaga od pierwszej do ostatniej piłki. Raul Lozano starał się ratować sytuację rozmową z podopiecznymi, jednak na nic się one zdały.

Kolejna partia również była na korzyść Niemców. Co prawda pod koniec rywale nieco zniwelowali straty, jednak to Niemcy zdobyli 25 punkt jako pierwsi.

Czwarty set był na początku wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie miała ekipa Chin – 8:6, zaś na drugim czasie technicznym dwa oczka przewagi były po stronie Niemców – 14:16. Po wznowieniu gry, Niemcy dorzucili dwa oczka blokiem, co zwiastowało odliczanie do końca meczu – 16:20. Drużyna trenera Gianiego poszła za ciosem, wygrywając końcówkę, a tym samym mecz za trzy punkty.

CHINY – NIEMCY 1:3 (25:23, 18:25, 22:25, 21:25)

Chiny: Jiang, Ji, Liu L.B, Liu, Rao, Miao, Tong (l)

Niemcy: Fromm, Krick, Reichert, Bohme, Kampa, Hirsch, Zanger (l)