Antiga: Pozostało nam tylko czekać

Reprezentacja Polski uległa Serbom 1:3, co oznacza, że o tym czy podopiecznych Stephane Antigi zobaczymy w półfinale Ligi Światowej zadecyduje wynik meczu Serbia-Francja. Aby awans mieli Polscy, Serbia musi wygrać z Trójkolorowymi. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi trenerów i siatkarzy po porażce Biało-czerwonych z ekipą Nikoli Grbicia.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski: Gratulacje dla Serbii, zagrali lepiej od nas. Zasłużyli na tę wygraną i wszystko co na tę chwilę możemy zrobić, to czekać na wynik jutrzejszego meczu pomiędzy Francją i Serbią.

Bartosz Kurek, atakujący reprezentacji Polski: Dzisiaj nie udało nam się wygrać. Zaczęliśmy ten mecz dobrze, ale tak jak wczoraj nie wyszła nam końcówka pierwszego seta. Zwycięstwo w pierwszej partii mogło inaczej ustawić ten mecz. Serbowie dzisiaj bardzo dobrze serwowali, my byliśmy gorsi w tym elemencie. Niestety nie wykonaliśmy swoich zadań na boisku na tyle, aby przed jutrzejszym meczem Francji z Serbią być pewnym awansu do półfinału. Mam nadzieję, że jutrzejszy wynik ostatniego spotkania w naszej grupie będzie korzystny dla nas i będzie jeszcze okazja zagrać przed polską publicznością. Teraz czekamy już ze spokojem na ten mecz, my już nic nie możemy zrobić. Nie zastanawiamy się jak Serbowie zagrają w tym meczu, czy sportowo są lepsi od Francji. Skupiamy się na naszej grze, analizujemy jakie elementy nie funkcjonują dobrze i nad jakimi trzeba jeszcze popracować przed Igrzyskami w Rio.

Marko Podrascanin, środkowy reprezentacji Serbii: Jestem bardzo szczęśliwy ze zwycięstwa i takiego otwarcia tego turnieju. To jest bardzo dziwne lato dla nas, ponieważ nie zakwalifikowaliśmy się do Igrzysk Olimpijskich, więc jest to nasz ostatni turniej w tym sezonie. Zagraliśmy bardzo dobrze, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. Nagle Polska zaczęła grać bardziej agresywnie i rozbiła nas zagrywką. W czwartym secie zaprezentowaliśmy się lepiej i wywalczyliśmy ważne zwycięstwo. Teraz musimy zapomnieć o dniu dzisiejszym, ponieważ przed nami jest ważny mecz przeciwko Francji. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować dobrą grę i jutro wygramy ponownie.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski: Gratuluję Serbom. Zagrali bardzo dobrze, a my mieliśmy okazję na wygraną tak jak wczoraj. Serbia zagrała o wiele lepiej, zwłaszcza na zagrywce. Zaserwowali dziesięć asów, ale my powinniśmy je przyjąć. Grali na bardzo wysokim bloku i ich gra była dobrze zorganizowana. Teraz pozostało nam tylko czekać na mecz Francji z Serbią.

Nikola Grbic, trener reprezentacji Serbii: Oczywiście jestem bardzo zadowolony z tego jak zagraliśmy dzisiaj. Jeśli nadal będziemy tak grać, to rezultat sam przyjdzie. Jedynym, małym problemem jest, żeby kontynuować taką grę. Myślę, że podeszliśmy bardzo dobrze do tego meczu. Później jednak, tak jak w Iranie, gdzie po dziesięciominutowej przerwie mieliśmy problem na początku trzeciego seta i straciliśmy moc, koncentrację aby powrócić do gry. Jestem najbardziej zadowolony z faktu, że udało nam się dobrze zacząć czwartą partię. Polska zmieniła kilku zawodników i zaczęła grać bardzo dobrze, osiągając wynik 8-9, ale my nie straciliśmy spokoju i kontynuowaliśmy nasza grę.