Asseco i Trefl zrobiły pierwszy krok do półfinału

W pierwszych ćwierćfinałowych pojedynkach górą okazały się drużyna Asseco Resovii Rzeszów oraz Trefla Gdańsk.

Dwa pierwsze sety dzięki swojej dobrej grze wygrała drużyna z Rzeszowa. Jednak 10 minutowa przerwa dała AZS-owi motywację do lepszej gry i kolejne dwie partie padły ich łupem. Piątego seta doskonale rozpoczęli Rzeszowianie i utrzymali swoją przewagę do samego końca. Seta zakończył skutecznym atakiem Thibault Rossard.

Indykpol AZS Olsztyn  – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:22, 27:25, 23:25,19:25, 6:15)

MVP: Dawid Dryja

Składy zespołów:
AZS: Hadrava (20), Anringa (17), Rousseaux (17), Kochanowski (6), Pliński (5), Woicki, Żurek (libero) oraz Zniszczoł (3), Kańczok (2), Buchowski (1), Makowski, Scheerhoorn
Resovia: Dryja (17), Śliwka (16), Rossard (16), Jarosz (15), Chinenyeze (11), Tichacek (1), Masłowski (libero) oraz Schöps (1), Perłowski

Stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Resovii

*****

W pierwszym secie zespół z Jastrzębia zaprezentował doskonałą grę i zwyciężył 25:14. W kolejnych partiach to Trefl Gdańsk postawił nieco wyżej poprzeczkę i wygrał drugiego i trzeciego seta. Czwarta partia zaczęła się wyrównaną walką obu drużyn. Błąd Macieja Muzaja i coraz lepsza gra gości doprowadziła do przewagi Trefla Gdańsk. Podopieczni Andrei Anastasiego nie stracili wypracowanego prowadzenia i wygrali seta oraz mecz.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 1:3 (25:14, 21:25, 23:25, 14:25)

MVP: Damian Schulz

Jastrzębski Węgiel: Oliva (20), Muzaj (15), DeRocco (11), Kosok (6), Sobala (4), Kampa (3), Popiwczak (libero) oraz Boruch, Quiroga, Ernastowicz
Trefl Gdańsk: Schulz (26), Szalpuk (13), Mika (10), Grzyb (9), Nowakowski (6), Sanders (1), Olenderek (libero) oraz Ferens, Niemiec, Majcherski (libero), Kozłowski

Stan rywalizacji – 1:0 dla Trefla Gdańsk