Gogol: Z założeń wywiązaliśmy się bardzo dobrze

Michał Mieszko Gogol, asystent trenera Vitala Heynena podsumował grę biało-czerwonych przeciwko reprezentacji Rosji. Zaznaczając, że najlepszy mecz Polaków, ma nadzieję jest jeszcze przed nimi…

Gra coraz lepsza z każdym meczem, to musi cieszyć?

  • Tak, bardzo się cieszymy z tego meczu ćwierćfinałowego z reprezentacją Rosji, bo graliśmy przede wszystkim bardzo swobodnie, a to jest najważniejsze. Chłopaki zostawili dużo serca na parkiecie, a kibice bardzo nas ponieśli. Na pewno byli naszym siódmym zawodnikiem.

Rosjanie byli rozpisani znakomicie. Mieliście pełną kontrolę nad przebiegiem meczu.

  • Dużo jest gry siłowej z Rosjanami, a nie zawsze tylko taktyka. Rzeczywiście taktycznie byliśmy przygotowani bardzo dobrze i z jednym, i z drugim rozgrywającym grało nam się dobrze, nie zaskoczyli nas niczym. Była jedna taka akcja, że poszliśmy trójblokiem w trzecim secie do pierwszego tempa, to była najbardziej wymowna akcja na potwierdzenie moich słów. Z Rosjanami trzeba bardzo dobrze zagrywać i bardzo dobrze przyjmować. My z tych założeń wywiązaliśmy się bardzo dobrze. Również z takim twardej, męskiej gry wyszliśmy zwycięsko, nie pękliśmy.

To był najlepszy mecz tego turnieju?

  • Obecnie tak. Jednak myślę, że najlepszy mecz tego turnieju jest jeszcze przed nami!

Z Gdańska: Ludmiła Kamer