Kaczmarek: my jako drużyna będziemy walczyć

Kaczmarek Łukasz

Drużyna z Zawiercia była lepszą drużyną i  w poszczególnych elementach grali lepszą siatkówkę, dlatego zasłużenie to spotkanie wygrali. – mówił po meczu, atakujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Łukasz Kaczmarek

Mieliście swoje szanse, żeby wygrać mecz z drużyną z Zawiercia, ale trochę ich nie wykorzystaliście...

– Myślę, że masz rację. Tak, mieliśmy swoje szanse i ich nie wykorzystaliśmy. Przede wszystkim w czwartym secie, nie wykorzystaliśmy szansy. Mówiąc szczerze, w pierwszym i w drugim secie też mieliśmy szansę wygrać. Mieliśmy kilku punktową przewagę w tych setach i to  prowadzenie nam uciekało, ale nie ma co gdybać. Myślę, że trzeba się cieszyć z tego, że było widać zalążek naprawdę fajnej gry, fajnych wymian, jakiś ciekawych akcji. Mam nadzieję, że z meczu na mecz, nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej. Jest mi bardzo przykro, że po takiej walce i po takim meczu nie zdobywamy nawet jednego punktu.

 Obserwując mecz, to trochę wyglądało tak, jakbyście w drugiej połowie seta tracili moc…

– Wiadomo, że gdzieś tam w nogach mamy bardzo dużo grania, ale myślę, że to nie chodzi o to, że traciliśmy moc. Po prostu drużyna z Zawiercia była lepszą drużyną i  w poszczególnych elementach grali lepszą siatkówkę. Dlatego zasłużenie to spotkanie wygrali.

W sobotę zagracie z Jastrzębskim Węglem, jak się będziecie przygotowywać do tego meczu? W ogóle macie czas na jakieś przygotowania?

– Jak sama mówisz, czasu nie ma. W czwartek mamy trening, w piątek również odbędzie się trening. Już w sobotę o nietypowej godzinie, bo o 12.30 będziemy grać mecz. My, jako drużyna będziemy walczyć ze wszystkich sił o to, żeby zdobyć punkty do PlusLigowej tabeli.

Mecz z Jastrzębskim Węglem dostarczy większego ładunku emocjonalnego, czy to rywal jak każdy inny?


– To już nie jest taki klasyk jak kiedyś, ZAKSA kontra Jastrzębie. Zespół z Jastrzębia gra, teraz naprawdę świetną siatkówkę i na pewno będzie wielkim faworytem tego spotkania. Postaramy się zagrać w naszą najlepszą siatkówkę.