Leon: Drużyna gra z dnia na dzień coraz lepiej

Wilfredo Leon bezpośrednio po meczu skomentował pogrom Rosji jakiego dokonali biało-czerwoni. Polski przyjmujący męczył rywali serwisem, jednak jak sam podkreślił, najważniejsze jest zwycięstwo. Przypomnijmy, że Polacy pokonali w dobrym stylu reprezentację Rosji 3:1, przez co po dwóch rundach meczów grupowych zajmują pierwsze miejsce w tabeli Siatkarskiej Ligi Narodów.

Wypowiedzi pomeczowe:

Igor Kobzar (Rosja):

  • Graliśmy całkiem dobrze w pierwszym secie, a potem Polska zaczęła serwować bardzo trudne serwisy, które zrobiły różnicę w tym meczu. Nie mogliśmy znaleźć odpowiedzi ani sposobu, by odpowiedzieć w ten sam sposób. Powiedziałbym, że był tylko ten decydujący element w dzisiejszym meczu – serwis, który moim zdaniem był kluczowy dla końcowego wyniku.

Wilfredo Leon (Polska):

  • Myślę, że nasza drużyna gra z dnia na dzień coraz lepiej. Wykonujemy naprawdę ciężką pracę na treningach, a także na siłowni. Mamy 18 zawodników i wszyscy są gotowi do gry, więc jestem naprawdę z tego zadowolony. Dziś gra nie zaczęła się tak dobrze jakbyśmy tego chcieli, ale znaleźliśmy sposób na zwycięstwo i udało się. To było najważniejsze. Nadal mogę się rozwijać, jak widzieliśmy dzisiaj, że zaserwowałem 7 asów – chcę to zrobić lepiej. Kiedy mówię, że chcę grać lepiej, nie chodzi mi o zwiększenie liczby asów lub szybkości, ale o popełnianie mniejszej liczby błędów, o dążenie do perfekcji. Postaram się grać jeszcze lepiej w następnym meczu. Ciężko pracuję, aby poprawić przyjęcie, obronę i blok, aby być jeszcze lepszym graczem.

Źródło: FIVB/opracowanie własne

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply