Łotwa pewnie wygrywa 3:1

Czterech setów potrzebowała reprezentacja Łotwy, by pokonać macedończyków

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczyna się dla Łotwy, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzą 8:5.Łotysze od początku spotkania pewnie czuli się w polu serwisowym i to pozwalało im na budowanie pewnej przewagi, która na drugiej przerwie technicznej była już sześciopunktowa – 16:10. Macedończycy mimo prób nie byli w stanie zagrozić w tej partii swoim przeciwnikom, którzy pewnie wygrali 25:17.

Drugą partię Macedonia rozpoczyna od prowadzenia 0:2. Druga partia w wykonaniu Macedonii wyglądała już o wiele lepiej, na pierwszej przerwie technicznej przegrywali jednym “oczkiem” – 8:7. Po przerwie walka toczyła się już punk za punkt. Zespół z Łotwy ponownie odpalił na zagrywce i to przeważyło zwycięstwie w tej partii – 25:19

Trzecią partię od ataku w siatkę rozpoczyna Łotwa – 1:0. Kilka dobrych akcji po stronie Macedończyków pozwala im wyjść na trzypunktowe prowadzenie – 1:4, czas dla Łotwy. Skuteczny w kontrze Despotovski. Błąd zagrywki po stronie Łotwy i na pierwszej przerwie Macedonia prowadzi 3:8. Ze środka Korzenevics (5:12). Macedonia ma problemy z przyjęciem zagrywki Egleskalnsa – 6:12. Ze skrzydła Simovski – 6:13. Na drugiej przerwie technicznej Macedonia prowadzi 9:16. W ataku mli się Simovski – 13:17. Skuteczny ze środka Josifov – 17:21. Przy stanie 19: 21 czas dla Macedonii. Punktowy blok Medenisa i Liepinsa – 22:21. Na środku zablokowany Josifov.  Długą wymianę kończy Milev i Macedonia ma piłkę setową – 22:24. W kontrze skuteczny Egleskalns i remis po 24. Łotwa nie przyjuje zagrywki Josifova i Macedonia wygrywa 24:26.

Czwarta partia rozpoczyna się od wyrównanej walki – remis po 3. Blokowany Egleskalns – 3:4. Na skrzydle zablokowany Milev i Łotwa prowadzi 6:4. As serwisowy Saussa i Łotwa na pierwszej przerwie prowadzi 8:5. Walkę na siatce wygrywa Korzenevics – 10:5. Na skrzydle zablokowany Simovski – 12:5. Nieskuteczna kiwka przy rozegraniu Petrovsa – 13:8. Ze skrzydła Medenis i na drugiej przerwie technicznej Łotwa prowadzi 16:10. Długa wymianę kończy Egleskalns – 17:12. Tuż za blok kiwa Simovski – 18:13. Blok-aut po ataku Saussa – 20:15. Blokowany Medenis – 20:17. W kontrze w aut atakuje Egleskalns – 21:18. Zagrywkę psuje Gjorgiev Gj. – 22:18.  Na prawy skrzydle punktuje Simovski – 22: 21, czas dla Łotwy. Punktowa zagrywka Nikola Gjorgieva – remis po 22. Przez podwójny blok przedziera się Simovski – remis po 23. Ze środka Korzenevics – 25:24. Łotwa punktowym blokiem kończy czwartą partie (28: 26), wygrywając tym samym spotkanie 3:1.

Łotwa: Medenis, Caics, Egleskalns, Korzenevics, Vanags, Liepins, Ivanvos (L) oraz: Petrovs, Sauss,

Macedonia: Despotovski, Nikolov, Milev, Gjorgiev Gjorgi, , Simovski, Josifov, Angelovski (L) oraz: Ljaftov, Gjorgiev Nikola

Łotwa – Macedonia 3:1 (25:17; 25:19; 24:26; 28:26).