LŚ: Pewne zwycięstwo Brazylii

Meczem otwierającym Final Six było starcie Brazylii z Włochami. Spotkanie rozpoczęło się od równej gry, jednak Canarinhos mieli przewagę w polu zagrywki co dało im przewagę punktową – 16:12. Z czasem podopieczni trenera Rezende powiększyli przewagę, by pewnie wygrać 25:18.

W drugiej odsłonie meczu Włosi w dalszym ciągu mieli problemy z przyjęciem, rywale dobrze ustawiali swój blok, co szybko przełożyło się na wysokie prowadzenie – 16:9. Italia co prawda zniwelowała nieco straty, ale mimo to pewny triumf odniosła Brazylia, która prowadziła już 2:0 w meczu.

Trzeci set był zdecydowanie najbardziej wyrównany. Brazylia nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Dopiero w końcowej fazie seta skuteczna gra na siatce pozwoliła na pewny triumf w tej partii, a tym samym w całym meczu.

BRAZYLIA – WŁOCHY  3:0 (25:18, 25:20, 25:19)

Brazylia: Bruno, Wallace, Mauricio, Lucas, Lucarelli, Maurocio, Sergio (l)

Włochy: Vettori, Juantorena, Giannelli, Zaytsev, Buti, Birarelli, Colaci (l)