MHJW: Francja górą na otwarcie

Toruń żyje siatkówką… Meczem otwierającym XIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który odbywa się w Toruniu,  było spotkanie pomiędzy Iranem, a Francją.

Mecz inaugurujący XIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpoczął się od zaciętej wymiany – 8:7. Wyrównaną grę przerwał błąd ataku Rouzier, przez co na drugiej przerwie Francja traciła dwa oczka – 16:14. W ważnym momencie „odpalił” serwisem Ngapeth  – 19:20. Kolejne oczko dla Trójkolorowych dołożył Le Goff kontratakiem z krótkiej – 20:22. Marechal atakiem doprowadził do piłki setowej dla Francji, a partię zakończył ciosem Ngapeth, który był zdecydowanie najbardziej wykorzystywanym zawodnikiem przez Jaumela – 5/12 ataków, 2 asy, 1 blok.

Podopieczni trenera Laurenta Tillie drugą partię zaczęli od prowadzenia – 10:13. Obie drużyny popełniały błędy w polu zagrywki, a druga przerwa techniczna odbyła się przy stanie 15:16. Persowie nie potrafili skutecznie odrobić strat, przez co po raz kolejny piłkę setową mieli w górze Francuzi – po ataku Rouziera – 22:24. Ostatnie słowo ponownie należało do Ngapetha, przez co Francja prowadziła już 2:0 w meczu.

Kolejna odsłona spotkania była kontynuacją tego, co Francuzi pokazali w poprzedniej partii. Od początku mieli inicjatywę po swojej stronie, a techniczne kiwki co rusz wpadały w irańskie boisko – 5:8, 7:11. Iran trzymał rywali blokiem – najpierw Ngapetha, później Sidibe, przez co zniwelował nieco straty – 14:16. Mocne i skuteczne ataki Ngapetha pozwoliły Trójkolorowym na zwycięstwo w trzecim secie, co oznaczało również triumf w całym meczu 3:0.

IRAN – FRANCJA  0:3  (22:25, 23:25, 23:25)

Iran: Mahmoudi, Ebadipour, Mousavi, Gholami, Mirzajanpour, Marandi (L) oraz Ghaemi, Mahdavi

Francja: Rouzier, Jaumel, Ngapeth, Le Roux, Le Goff, Marechal, Grebennikov (L) oraz Sidibe, Lyneel, Lafitte