MŚ, gr.C: Szybka wygrana Rosjan

Mimo iż Egipcjanie w pierwszym secie wysoko postawili poprzeczkę Rosjanom, podopieczni trenera Voronkowa w trzech setach zamknęli spotkanie.

Spotkanie rozpoczyna się bardzo długą wymianą – 1:0. Już w pierwszych piłkach meczu Spiridonov zapisuje na swoim koncie asa serwisowego – 1:2.  Podczas bloku Rosjanie dotykają siatki – remis po 3.  Abou na podwójnym bloku punktuje – remis po 7.  Na pierwszej przerwie technicznej Egipcjanie schodzą z jednopunktowym zapasem. Kolejny as serwisowy Spiridonova – 8:9.  Skuteczny w bloku Muserskiy – 13:14.  Na drugiej przerwie technicznej prowadzą Rosjanie – 14:16. Ze skrzydła po skosie skutecznie Youssef – 16:17. Pierwszą partię Rosja wygrywa 22:25.

Drugą partię Rosjanie rozpoczynają zdecydowanie lepiej, na pierwszej przerwie technicznej prowadzą 4:8. Youssef zatrzymany przez podwójny blok Rosjan – 5:11. Blok-aut po ataku Llinykha – 10:15. Z pipe’a w środek boiska kiwa Youssef – 11:15. Ze środka Muserskiy i Rosja na drugiej przerwie technicznej prowadzi 11:16.  W kontrze zablokowany Spiridonov – 12:17. Ze środka Abou Abd – 15:19. W aut bez bloku Abdelhay – 15:23. As serwisowy Apalikova kończy drugą partię – 15:25.

Mimo, że Egipcjanie lepiej rozpoczęli tego seta, to Rosjanie szybko powrócili do swojej gry i na pierwszej przerwie technicznej mieli czteropunktowy zapas – 4:8. Na skrzydle zatrzymany Llinykh – 5:12.  Z drugiej piłki kiwa Abdalla – 6:12.Przez podwójny blok przedziera się Spiridonov – 7:13. Punktowa zagrywka Apalikova i na drugiej przerwie Rosjanie prowadzą 8:16. Mimo prób, Egipcjanie niebyli w stanie zagrozić pewnie grającym Rosjanom, którzy trzecią partię wygrali 15:25

Egipt – Rosja 0:3 (22:25; 15:25; 15:25)

EGIPT: Youssef, Abdelhay, Abdelrehim, Badawy, Abou, Moawad (L) oraz: Abdalla

ROSJA: Apalikov, Grankin, Pavlov, Spiridonov, Muserskiy, Llinykh, Ermakov (L)