ORLEN Liga: Niespodziewane zwycięstwo Impelu Wrocław

Półfinałowa rywalizacja w ORLEN Lidze rozpoczęła się od wielkiej niespodzianki. W szczecińskiej hali faworytki z Polic odnotowały porażkę z Impelem Wrocław 2:3. W pierwszym secie dominowały policzanki, które dość łatwo rozprawiły się z rywalkami, które miały problemy ze skończeniem pierwszych akcji. Drugą odsłonę od prowadzenia rozpoczęły faworytki tego pojedynku, ale wrocławianki szybko odrobiły straty, a nawet objęły prowadzenie. Końcówkę lepiej wytrzymały przyjezdne wygrywając 25:23. W kolejnej partii dominowała drużyna z Wrocławia. Skuteczność policzanek zmalała i zaczęły one popełniać proste błędy – 13:25. W czwartym secie gospodynie wzięły się w garść i doprowadziły do tie-breaka, którego w ostateczności przegrały 10:15.

Chemik Police – Impel Wrocław 2:3 (25:13, 23:25, 13:25, 25:13, 10:15)
Chemik: Veljković, Bednarek-Kasza, Ognjenović, Glinka-Mogentale, Bjelica, Werblińska, Zenik (L)
Impel: Ptak, Kąkolewska, Cutura, Gryka, Topić, Kaczor, Sawicka (L)
MVP: Hana Cutura