PL: Bez niespodzianek w 6 kolejce – wyniki

Liga siatkarzy pędzi jak szalona. Po meczowym weekendzie, rozegrano już 6 kolejkę ligowych spotkań. Czy tym razem obyło się bez niespodzianek?

WYNIKI 6 KOLEJKI:

Awansem mecz tej kolejki rozegrał Trefl z Indykpolem. Relacja TUTAJ

*****

GKS w Zawierciu dobrze rozpoczął mecz. Twarda walka i wola zwycięstwa doprowadziła do gry na przewagi i zwycięstwa gości na otwarcie. W kolejnych setach jednak Rycerze nie dopuścili do niespodzianki i utraty punktów, wygrywając cały mecz 3:1.  Katowice można pochwalić za dobrą grę blokiem, zaś zawiercianie ponownie pokazali moc swojego serwisu.

MVP: Michał Masny

Aluron Virtu Warta Zawiercie – GKS Katowice 3:1 (25:27, 25:22, 25:18, 25:23)

Zawiercie: Waliński, Gawryszewski, Kania, Bociek, Semeniuk, Masny, Koga (l), oraz Dosanjh, Swodczyk, Żuk, Malinowski
GKS: Krulicki, Butryn, Depowski, Rousseaux, Fijałek, Kohut, Mariański (l), oraz Woch, Krzysiek, Komenda, Sobański, Ogórek (l)

*****

Lubinianie w Sosnowcu byli faworytami spotkania, które miało być wygrane jednak po ostrej walce. Tymczasem drugi set pokazał wszystkie niedoskonałości MKS-u, a Cuprum deklasując gospodarzy, był na dobrej drodze do zwycięstwa w meczu. MKS popełniał wiele błędów serwisowych, do tego były błędy w ataku, co podcinało im skrzydła. W trzeciej partii jednak Będzin zerwał się do walki, a nieco uśpieni łatwością zwycięstwa drugiego seta lubinianie, stracili partię. Ostatecznie, zgodnie z założeniami, trzy oczka pojechały z “miedziowymi” do domu.

MVP: Masahiro Yanagida

MKS Będzin – Cuprum Lubin 1:3 (23:25, 14:25, 25:23, 21:25)

MKS: Kozub, Ratajczak, Kowalski M., Peszko, Williams, Buchowski, Potera (l) oraz Kowalski T., Fornal, Faryna, Gregorowicz
Cuprum: Marcyniak, Boruch, Gorzkiewicz, Grobelny, Wachnik, Yanagida, Gruszczyński (l) oraz Patucha, Smoliński, Zawalski, Ziobrowski

*****

Dobrą serię kontynuują radomianie, którzy odnotowali kolejne zwycięstwo za trzy oczka, z Bydgoszczą i zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Radomianie jedynie w drugim secie dali sobie odebrać kontrolę nad grą. Wówczas Chemik pokazał swoją siatkówkę, wykorzystał niemoc rywali i wygrał wysoko seta. Jednak to było wszystko co bydgoszczanie urwali przed własną publicznością.

MVP: Dejan Vincic

Chemik Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom 1:3 (19:25, 25:19, 23:25, 18:25)

Chemik: Lipiński, Raphael, Gryc, Szalacha, Filipak, Morozau, Kowalski (l) oraz Akala, Lesiuk, Sieńko, Bobrowski
Cerrad: Pajenk, Żaliński, Vincic, Huber, Żygałow, Fornal, Ruciak (l) oraz Ostrowski, Giger, Filip, Kwasowski

*****

“Obolała” w tym sezonie Resovia, która zamyka tabelę ligową, a od tygodnia jest pod wodzą nowego trenera, mecz tej kolejki zagrała na ciężkim terenie – w Bełchatowie. Co prawda przed spotkaniem można było się spodziewać szybkiego triumfu miejscowych, ale dla dobra sportu, oglądaliśmy dobry mecz. Resovia powalczyła ze Skrą, która o każdy punkt musiała powalczyć. Wystarczy powiedzieć, że każda z partii trwała ponad 30 minut. W czwartym secie Skra miała pod kontrolą wynik, prowadząc praktycznie od początku kilkoma oczkami.

MVP: Mariusz Wlazły

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (32:30, 21:25, 26:24, 25:21)

Skra: Wlazły, Kłos, Kochanowski, Ebadipour, Szalpuk, Łomacz, Piechocki (l) oraz Teppan, Katić, Fiel, Orczyk
Resovia: Redwitz, Schulz, Rossard, Mika, Możdżonek, Smith, Masłowski (l) oraz Lemański, Dryja

*****

Mecz ZAKSY z Jastrzębskim okrzyknięty został hitem kolejki. Faworytem jednak byli gospodarze, którzy są niepokonani w lidze. Boisko szybko to potwierdziło. O ile każdy set jastrzębianie rozpoczynali od walki i w miarę wyrównanej gry, o tyle od połowy partii kędzierzynianie wrzucali jakby drugi bieg i kończyli sety na swoją korzyść. Przyjezdni mieli kłopoty z przyjęciem, zaś miejscowi wykorzystywali każdą nadarzającą się okazję do zdobycia punktu. Spotkanie zakończyło się w trzech setach.

MVP: Paweł Zatorski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

Jastrzębski: Fromm, Kosok, Konarski, Lyneel, Kampa, Hain, Popiwczak (l) oraz Bucki, Wolański, Oliva, Gunia
ZAKSA: Toniutti, Kaczmarek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Śliwka, Zatorski (l) oraz Stępień, Koppers

*****

Szczecin się rozkręca. Kolejne ważne zwycięstwo odnotowała Stocznia nad ONICO. Mecz rozegrany w Szczecinie nie pozostawił złudzeń, że o boiskowej dominacji decydowała zagrywka. Mimo walki, Warszawa nie była w stanie skutecznie powstrzymać takich siatkarzy jak Kurek, czy Kaziyski. W polu zagrywki serię odnotował też Hoag.

MVP: Simon Van De Voorde

Stocznia Szczecin – ONICO Warszawa 3:1 (25:20, 16:25, 25:17, 25:21)

Stocznia: Żygadło, Kazijski, Van De Voorde, Kurek, Hoag, Gałązka, Rossard (libero), Mihułka (libero) oraz Penczew, Klut
ONICO: Łukasik, Brizard, Wrona, Kwolek, Araujo, Vigrass, Wojtaszek (libero) oraz Wiese, Kowalczyk, Vernon-Evans, Nowakowski, Janikowski