PL: ONICO nadal bez porażki

ONICO Warszawa podejmowała na Torwarze Jurajskich Rycerzy. Mecz rozpoczął się od zdecydowanej gry gospodarzy, którzy szybko zdominowali boiskowe wydarzenia i pewnie wygrali seta otwarcia.

W drugim secie również górą byli gospodarze. Tym razem jednak gra była bardziej wyrównana, a goście przez dłuższy czas prowadzili dobrą grę. W końcowej fazie seta, Aluron dopuścił się kilku błędów własnych, nie czytał gry na siatce, a w konsekwencji wynik uciekł zawiercianom.

Trzeci set, pięciopunkowe prowadzenie miejscowych, wszystko zmierza do szybkiego końca meczu – 16:11. Nic bardziej mylnego. Seria błędów własnych ONICO, kolejne zmiany, skuteczne wykorzystanie piłki na siatce po stronie Zawiercia i tablica wskazywała wynik 16:17. Aluron koncertowo rozegrał końcówkę seta. Kolejne ataki kończyli środkowi, na skrzydle Bociek, a ostatnie oczko dołożył Semeniuk, który zalicza nieco słabszy występ.

Jurajscy w secie czwartym poszli za ciosem, od początku pokazując swoją dobrą, agresywną siatkówkę – 7:11. Niestety po stronie gospodarzy gra “siadła” – kłopoty z przyjęciem, błędy ataku. Wprowadzony na boisko Wiese, odrobił straty ONICO serwując potężne ciosy – 12:12. Efektownych akcji, potężnych ciosów, ale i nerwów w tym secie nie brakowało. Warszawa w końcówce miała dwa punkty przewagi i w tym momencie asa posłał Bociek – 23:22. Autowy kontratak Boćka dał piłkę meczową ONICO. Araujo wykorzystując drugą piłkę meczową zakończył spotkanie.

ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:17, 25:21, 20:25, 25:23)

MVP: Araujo Rodriguez