PL: Radom pewny swego w Zawierciu

Aluron Virtu Warta Zawiercie w 5 kolejce ligowych zmagań podejmował u siebie Cerrad Czarnych Radom. Spotkanie zapowiadało się niezwykle interesująco…

Spotkanie w Zawierciu rozpoczęło się od bardzo mocnych zagrywek Radomia, co skutecznie odrzuciło miejscowych od siatki, przekładając się na prowadzenie w secie – 3:5, 7:14, 11:18. Aluron nie był w stanie odrobić strat – 12:22.

Drugi set zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po asie Żalińskiego prowadzili trzema oczkami – 1:4. Duży udział miał Malinowski w doprowadzeniu do remisu 4:4. Blok Radomia ponownie dał przewagę, która była powiększona przez kłopoty w przyjęciu i trudności na siatce Zawiercia – 6:8, 10:14. Kontratak Malinowskiego i blok na Fornalu dały kontakt punktowy – 13:14. Walka trwała do końca seta. Piłkę setową Cerrad miał po ataku Żygalowa, który rozgrywał dobre zawody w ataku – 22:24. Partię zakończył autowy serwis Semeniuka. Radom prowadził już 2:0 w meczu.

Błąd komunikacji po stronie gości, dał przewagę gospodarzom – 4:2. Rejno punktową zagrywką dorzucił kolejne oczko – 8:5. Gdy w polu zagrywki stanął Pajenk, Radom wykorzystał kontrataki, doprowadzając do remisu 8:8. Po raz kolejny dobrą dyspozycję udowodnił Zygalow, który punktował atakiem, po czym zaserwował asa – 11:14. Radomianie utrzymywali przewagę na poziomie kilku punktów – 14:17. Efektywnym blokiem popisał się Fornal na Boćku, który zastąpił Malinowskiego – 16:20. Radom pewnie wygrał w Zawierciu, podpisując trzy oczka do tabeli.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom 0:3  (13:25, 23:25, 19:25)

MVP: Żygalow Maksim

Zawiercie: WalińskiSwsny, , Malinowski, Gawryszewski, SemenMasnyMasnySwo, Koga (l) oraz Rejno, Dosanjh

Radom: Pajenk, Żaliński, Vincic, Huber, Żygałow, Fornal, Ruciak (l)