PL: Stocznia odbudowała się w Jastrzębiu

W 3 kolejce ligowych zmagań Jastrzębski Węgiel podejmował u siebie, w pierwszym domowym meczu tego sezonu, Stocznię Szczecin.

Spotkanie od błędów rozpoczęli miejscowi. Kontratak Fromma oraz Konarskiego doprowadziły do remisu 9:9. Szczecin miał kłopoty ze skończeniem ataków, a po kolejnych kontratakach Jastrzębski miał przewagę, którą powiększył asem Lyneel – 16:13. W końcowej fazie seta, rywale odrobili straty, głównie za sprawą zagrywki Maziarza – 20:20. Hoag przepchnął piłkę na bloku, Lyneel zaatakował w aut, a po chwili autowa zagrywka Kampy zakończyła seta zwycięstwem Stoczni.

Druga partia była bardziej wyrównana jeżeli chodzi o wynik. Drużyny na zmianę obejmowały prowadzenie, by po chwili tablica wskazywała kolejne remisy. Końcówka była zacięta i kończyła się na przewagi. Niestety w Jastrzębiu słabą skuteczność ataku miał Konarski, a as serwisowy Kurka zakończył seta i Szczecin prowadził już 2:0 w meczu.

Trzeci set rozpoczęli zdecydowanie lepiej goście. Jastrzębski doprowadził do remisu 6:6, by później objąć prowadzenie po asie Konarskiego. Do samego końca miejscowi utrzymywali przewagę. Efektowny blok na Kurku dał gospodarzom piłkę setową – 24:21. W tym momencie zerwała się Stocznia i przyciągnęła końcówkę ponownie na swoją korzyść, wygrywając mecz 3:0.

Jastrzębski Węgiel – Stocznia Szczecin 0:3 (22:25, 24:26, 25:27)

MVP:Bartosz Kurek

Jastrzębski:Fromm, Kosok, Konarski, Lyneel, Kampa, Hain, Popiwczak (l) oraz Rusek, Wolański

Stocznia: Kaziyski, Hoag, Kurek, van de Voorde, Żygadło, Gałązka, Rossard (l) oraz Kluth, Maziarz, Penchev, Mihułka (l)