PL: Szybko i planowo w Nysie

Stal Nysa w 15 kolejce podejmowała na własnej hali mistrza Polski. Niezaprzeczalnym pewniakiem do zwycięstwa był Jastrzębski Węgiel.

Stal rozpoczęła w szóstce z nowym zawodnikiem, Marokańczykiem El Graoui, zaś po stronie gości od początku grał Szymura za Clevenot. Spotkanie rozpoczęło się od walki punkt za punkt, jednak goście wykorzystując kontratak, odskoczyli na trzy punkty – 5:8. Gospodarze popełniali błędy własne, co przyspieszało drogę gości do zwycięstwa. Jastrzębski pokazał swoją siatkówkę, grając na luzie i z uśmiechem. W końcówce Stahl zaserwował asa, ale wpłynęło to na wynik, bowiem straty Nysy były zbyt duże – 17:23. Seta zamknął atakiem Hadrava.

Druga partia rozpoczęła się od serii Ben Tary w polu zagrywki, a w konsrkwencji był stan 4:1. Jastrzębski jednak serią również odrobił straty – 4:4. Nierówno grał Ben Tara, po którego błędach goście rozpoczęli budowanie przewagi. Pomarańczowi mimo, że nie grali na wysokim poziomie, kontrolowali boiskowe wydarzenia. W końcowej fazie asa zaserwował Toniutti, po chwili odwdzięczył się tym samym Ben Tara – 13:19. Po chwili seta zakończył Szczurek serwując w aut.

Trzeci set był formalnością. Jastrzębianie od początku wzięli sprawy w swoje ręce, szybko osiągając kilka oczek zaliczki. Trener Pliński wprowadzał chwilowe zmiany, ale nie dawały one założonych skutków. As Stahla oraz blok M’Baye zniwelowały co prawda straty miejscowych do 14:16, ale goście utrzymywali prowadzenie mimo, że Stal walczyła do końca. As Szwaradzkiego dał kontakt punktowy w końcówce, jednak po chwili Nysa pogubiła się gdy w polu zagrywki stał Fornal – 20:23. Spotkanie zakończył Gladyr kończąc środkiem.

MVP: Tomasz Fornal

Stal Nysa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 22:25)

Stal: Komenda, Ben Tara, M’Baye, Stahl, Kwasowski, El Graoui, Ruciak (l) oraz Szwaradzki, Szczurek, Bućko, Dębski
Jastrzębski: Toniutti, Fornal, Szymura, Gladyr, Wiśniewski, Hadrava, Popiwczak (l) oraz Clevenot, Tervaportti