PL: Weber rozpoczął pracę z AZS-em

W poniedziałek, 27 grudnia, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn powrócili do zajęć po świątecznej przerwie. Były to także pierwsze zajęcia pod wodzą nowego trenera akademików – Javiera Webera.

Obecny sezon Weber rozpoczął w barwach brazylijskiego Funvic Natal, lecz na początku grudnia pożegnał się z zespołem. Rozbrat z siatkówką nie trwał jednak zbyt długo – Javier Weber na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, oficjalnie został trenerem Indykpolu AZS Olsztyn.

W poniedziałek, 27 grudnia, argentyński szkoleniowiec przyleciał do Polski i poprowadził pierwszy trening nowego zespołu.

Jestem już w Olsztynie i czuję się z tego powodu bardzo szczęśliwy – przyznaje Javier Weber. Prezes Klubu (Tomasz Jankowski – red.), dzwonił już do mnie kilka razy w przeszłości. Kiedy skontaktował się ze mną kilkanaście dni temu, byłem szczęśliwy i zadowolony. Wierzę w zawodników oraz cały Klub.

Debiut argentyńskiego szkoleniowca w biało-zielonych barwach, nastąpi podczas wyjazdowego meczu z Asseco Resovią Rzeszów (środa, 5 stycznia 2022 roku). W styczniu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają aż 6 spotkań – 5 w ramach rozgrywek PlusLigi oraz powalczą o awans do ćwierćfinału Tauron Pucharu Polski. Czy półtora tygodnia wystarczy na optymalne przygotowanie zespołu?

Czuję dużą pewność siebie wśród zawodników. To dla mnie bardzo ważne. Teraz zaczynamy pracę, aby z dnia na dzień stać się coraz lepszym zespołem. Uważam, że do tej pory drużyna grała dobrze, lecz może prezentować się jeszcze lepiej – stwierdził nowy szkoleniowiec zespołu z Kortowa

Inf. prasowa Indykpol AZS Olsztyn