Superfinał Ligi Mistrzów w Weronie

Werona, miasto Romea i Julii, będzie gospodarzem pierwszego ważnego wydarzenia w piłce siatkowej roku 2021, Superfinałów Ligi Mistrzów CEV, które odbędą się 1 maja, w jednym z najważniejszych obiektów w mieście, AGSM Forum Arena. Elitarna międzynarodowa impreza siatkówki powraca do tego Werony po tym, jak odbywały się w niej mecze Mistrzostw Świata Mężczyzn w 2010 roku i Kobiet w 2014 roku.

Po burzliwym roku dla całej społeczności siatkówki i nie tylko, wysiłki wszystkich osób zaangażowanych przynoszą korzyści. To będzie wielkie święto siatkówki i kontynuacja historii, która rozpoczęła się w Berlinie w maju 2019 roku. Wtedy bowiem po raz pierwszy odbył się w jednym miejscu i w tym samym terminie Superfinał Ligi Mistrzów i Mistrzyń. W minionym roku, w związku z pandemią rozgrywki Europejskich Pucharów nie zostały dokończone, więc tegoroczny turniej finałowy będzie drugą wspólną edycją Pań i Panów tych prestiżowych rozgrywek.

– Chciałbym podziękować FIPAV i ich kierownictwu, a także lokalnemu komitetowi organizacyjnemu w Weronie za ich gotowość do zorganizowania tak ważnego wydarzenia nawet w tak trudnych i wymagających czasach. Pracując razem jako jeden zespół jestem pewien, że będziemy mogli stworzyć widowisko, w którym wystąpią najlepsi siatkarze na świecie, dając kibicom siatkówki grę na najwyższym poziomie – mówił prezes CEV Aleksandar Boričić.

Super Finały to prawdziwa rewolucja i wielkie wydarzenie w europejskiej siatkówce, w którym dwie najlepsze drużyny męskie i żeńskie grają tego samego dnia, w tym samym miejscu, o najważniejsze trofeum europejskich rozgrywek klubowych. Starając się wesprzeć wszystkie kluby zaangażowane, zarząd CEV podniósł sumę nagród do rekordowej kwoty 4,8 miliona euro za tegoroczną edycję siatkówki Ligi Mistrzów.

Nagroda pieniężna przewidziana dla zwycięzców tegorocznych Superfinałów Ligi Mistrzów będzie stanowić kolejny rekord wszechczasów, a każdy zwycięzca zgarnie czek o wartości 500000 €. Zdobywcy drugiego miejsca w Superfinale otrzymają 250000 €, a przegrani półfinaliści zdobędą po 125000 €.

Źródło: CEV/własne

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply