PL: Łukasik na dłużej w ONICO

unnamed

Przyjmujący Piotr Łukasik podpisał nowy kontrakt z ONICO Warszawa i będzie reprezentował barwy stołecznej ekipy do końca sezonu 2019/2020

Piotr Łukasik urodził się 11 lipca 1994 roku w Ostródzie. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął od występów w rozgrywkach Młodej Ligi w barwach AZS-u Olsztyn. Już po roku dołączył do drużyny seniorskiej i w ciągu trzech sezonów rozegrał na najwyższym szczeblu rozgrywkowym 42 spotkania, po czym przeniósł się do KPS-u Siedlce. Po trzech latach na zapleczu PlusLigi Łukasik powrócił do siatkarskiej ekstraklasy – w 2017 roku został zawodnikiem BBTS-u Bielsko-Biała, skąd po świetnym sezonie trafił do stolicy.

- ONICO to w tym momencie potężna marka w polskiej siatkówce. A nasza liga jest przecież jedną z najsilniejszych w Europie. Cieszę się, że klub wyraził zainteresowanie, żebym pozostał częścią zespołu. Były wprawdzie inne, które również się po mnie zgłosiły, ale zdecydowana większość aspektów przemawiała za pozostaniem w stolicy – powiedział po przedłużeniu umowy Piotr Łukasik.

- Prawie rok jestem w ONICO. To na pewno bardzo dobry okres. Przecież w tym momencie mamy drugie miejsce w tabeli. To fakt, że zostaliśmy w grudniu wzmocnieni bardzo dobrymi zawodnikami, ale w pierwszej rundzie graliśmy bez nich i też szło nam świetnie. Indywidualnie jestem zadowolony przede wszystkim z tego, że wywalczyłem sobie miejsce w pierwszym składzie. Staram się dawać drużynie tyle pozytywów, ile tylko mogę – dodał Łukasik.

- Piotrek ma za sobą świetny sezon i jestem przekonany, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Zamierza dalej się rozwijać i ma ku temu olbrzymi potencjał. Ambicja i waleczność to cechy, które najlepiej go opisują i które wpisują się w naszą wizję drużyny – walczącej o każdą piłkę i stawiającej sobie najwyższe cele. Cieszymy się, że „Kiki” zostaje z nami - skomentował podpisanie nowej umowy prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

Źródło: Inf. prasowa ONICO Warszawa

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply