OrlenLiga : Pewny awans „Atomówek”!

Finalistki Pucharu CEV PGE Atom Trefl Sopot pokonały we własnej hali w drugim meczu ćwierćfinału OrlenLigi zespół Budowlanych Łódź 3:1. Dzięki tej wygranej drużyna znad morza awansowała do półfinału. krajowych rozgrywek. MVP spotkania została wybrana Maja Tokarska.

Do środowej potyczki podopieczne Lorenzo Micellego przystępowały opromienione fantastycznym awansem do finału Pucharu CEV. Początek był jednak bardzo nerwowy ze strony sopocianek, które jednak w porę opanowały sytuację odskakując swoim rywalkom na cztery punkty przewagi na drugiej przerwie technicznej (16:12). W drużynie gospodyń dobry mecz rozgrywała Maja Tokarska, która kończyła dużo akcji, zaś w zespole z Łodzi słabo prezentowała się Sanja Popović. W miarę upływu czasu Atom przejmował coraz większą kontrolę nad pierwszą partią, ponadto łodzianki co i rusz wyciągały pomocną dłoń sopociankom popełniając proste błędy. Partię zakończyło złe przyjęcie zagrywki Izabeli Bełcik przez łodzianki i tym samym Atom wygrał pewnie 25:16 i objął prowadzenie w meczu 1:0.

Końcówka pierwszej partii nie zdeprymowała podopiecznych Błażeja Krzyształowicza, które z animuszem rozpoczęły od prowadzenia 3:2. Przy stanie 3:3 sędzia spotkania podjął bardzo kontrowersyjną decyzją przy ataku Charlotte Leys, która zmieniła obraz gry. Rozbite tą krzywdzącą i niezrozumiałą decyzją łodzianki pozwoliły oddalić się Atomowi na dystans pięciu punktów (12:7). Zdołały co prawda ją później zniwelować do zaledwie dwóch oczek, jednakże później ponownie do głosu doszły gospodynie, które za sprawą dobrej gry na kontrze i skutecznych bloków odbudowały dystans i w miarę upływu kolejnych wymian systematycznie go powiększały czego efektem była pewnie wygrana partia 25:15 i prowadzenie 2:0 w setach.

Trzecia część tego meczu rozpoczęła się od szybkiego wyjścia na prowadzenie faworytek, które zrodziło się za sprawą dobrej gry w obronie i skutecznych działań w bloku. Budowlane w porę jednak się obudziły i zdołały zniwelować straty na pierwszej przerwie technicznej do zaledwie jednego oczka. Rozochocone takim rozwojem sytuacji nie zwalniały tempa i dzięki dobremu atakowi Sanji Popović wyszły na dwupunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. Bardzo dobra postawa była kontynuowana również po przerwie, szczególnie dzięki doskonałej zagrywce i efektem znaczącej poprawy gry Budowlanych był pewnie wygrany set 25:17, który oznaczał, że walka o półfinał trwała nadal.

Czwarta i jak się okazało później ostatnia partia spotkania była koncertem gry PGE Atomu, który od początku przejął kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi osiągając szybko ponad dziesięciopunktową przewagę, która pozbawiła jakichkolwiek złudzeń gości co do tego kto zamelduje się w półfinale OrlenLigi. Każda z zawodniczek Lorenzo Micellego grała w czwartej partii świetnie w każdym elemencie efektem czego gospodynie straciły w tym secie zaledwie 14 punktów i cieszyły się ze zwycięstwa 3:1 w setach. Mecz zakończył piękny atak Klaudii Kaczorowskiej. MVP spotkania została wybrana Maja Tokarska.

PGE Atom Trefl Sopot – Budowlani Łódź 3:1 (25:16, 25:15, 17:25, 25:14)

PGE Atom : Bełcik (4), Tokarska (13), Cooper (12), Zaroślińska (15), Kaczorowska (4), Leys (11), Durajczyk (L) oraz Miros (1), Fonoimoana, Kaczmar.

Budowlani : Śliwa (7), Polańska (11), Pycia (6), Sieczka (2), Popović (20), Skrzypkowska (3), Courtois (L) oraz Grajber (3), Sikorska, Sciurka (2).

MVP : Maja Tokarska (Atom Trefl Sopot).

Sędziowie : Słowik i Wolski.