PL: GKS z kompletem w Suwałkach

Katowiczanie potrzebowali zaledwie 3 setów by zwyciężyć mecz 1 kolejki PlusLigi

Do polowy pierwszego seta gra była wyrównana (14:14). W dalszych akcjach goście zaczęli uzyskiwać przewagę. Po asie Jakuba Jarosza było 16:19. Trener Andrzej Kowal poprosił o czas. Przerwa nie podziałała mobilizująco na gospodarzy. Po wznowieniu gry zdobyli następny punkt, a za chwilę Jarosz popisał się kolejnym asem. GKS mógł spokojnie kontrolować grę.

Początek drugiego seta należał do GKS-u, co spotkało się z reakcją trenera Kowala (1:4). Dopiero zagrywki Walińskiego sprawiły, że Ślepsk zaczął wracać do gry i odrobił straty. Nie podłamało to ekipy trenera Słabego, która poprawiła przyjęcie i konsekwentnie parła do odzyskania dominacji. Po bloku Jarosza GKS prowadził 15:12, jednak dwa bloki suwalczan z rzędu pokazały, że cały czas należy zachowywać koncentrację. Na wyżyny wspinał się Kamil Kwasowski (17:20), z drugiej strony gospodarze razili serwisami i do końca nie było wiadomo, jak zakończy się druga partia. Ostatecznie lepsi okazali się katowiczanie.

Gospodarze zaczęli seta ostatniej szansy od mocny uderzeń, ale zagrywki Jarosza pokazały, że GKS nie zamierza schodzić ze zwycięskiego szlaku. Po bloku Kwasowskiego i Zniszczoła udało się odrobić straty do rywala (6:6). Miejscowi mieli inicjatywę i prowadzili m.in. 14:11 oraz 16:13. Po ataku Buchowskiego z drugiej piłki i dynamicznej próbie Zniszczoła GKS doprowadził do remisu po 18. Zapowiadała się ciekawa końcówka i taka była. Doszło do gry na przewagi, zakończonej po punktach Buchowskiego i Jarosza.

MVP: Miłosz Zniszczoł

Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 0:3 (18:25, 22:25, 25:27)

Suwałki: Waliński (5), Rousseaux (17), Bołądź (12), Rudzewicz (4), Sapiński, Gonciarz (1), Czunkiewicz (libero) oraz Kaczorowski, Klinkenberg (1), Sacharewicz (3), Rohnka (4), Filipowicz (libero)
Katowice: Nowakowski (5), Zniszczoł (14), Jarosz (17), Buchowski (14), Firlej (1), Kwasowski (11), Watten (libero)

Źródło: PlusLiga

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply