PL: Pewna wygrana Chemika

12 kolejka ligowych spotkań kończyła się meczem w Bydgoszczy, gdzie miejscowy Chemik podejmował MKS Będzin.

Drużyna miejscowych, pod dowództwem trenera Bednaruka może ciężko wchodziła w mecz jednak jak już złapała wiatr w żagle, to z akcji na akcję prezentowała się całkiem solidnie.

W pierwszym secie, bydgoszczanie mieli niewielką zaliczkę od połowy partii, drugi set był wyrównany tylko do stanu 6:6. Natomiast najrówniej gra przebiegała w partii trzeciej. Dobre zawody rozgrywał Filipiak, ale również drużyna dobrze zagrała serwisem, odrzucając rywali od siatki, ale także serwując w trzech setach  7 asów.

MVP: Bartosz Filipiak

Chemik Bydgoszcz – MKS Będzin 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)

Chemik: Lipiński, Margarido, Kovacević, Szalacha, Filipiak, Morozau, Kowalski (libero)
MKS: Ratajczak, Kowalski M., Peszko, Langlois, Williams, Tichacek, Potera (libero) oraz Grzechnik, Faryna, Buchowski