PL: Zawiercie pokonuje Stocznie Szczecin

Warta Zawiercie bez większych problemów pokonuje faworytów Stocznie Szczecin 3:0.

Pierwszy set rozpoczął się wyrównaną walką.  Po udanym ataku Semeniuka i błedzie Kurka jest 5:3. To dwupunktowe prowadzenie utrzymywali prawie przez cały mecz gospodarze. W końcówce Stocznia Szczeci wyrównała 20:20. Lepsza okazała się drużyna z Zawiercia, a mecz zakończył Kamil Semeniuk.

Partię lepiej rozpoczęła Stocznia Szczecin, po asie serwisowym Kazijskiego jest 8:10.  Dobra zagrywka Semeniuka  oraz skuteczne ataki Boćka dały remis 20:20. Po emocjonującej końcówce seta kończą szczecinianie serwując w siatkę.

Skuteczne ataki Kazijskiego i Kurka rozpoczyna trzeciego seta. Dwupunktową przewagę Stocznia Szczecin utrzymuje przez większą część meczu. Hoag psuję zagrywkę, Żygadło popełnia błąd i Zawiercie doprowadza do remisu 16:16. Blok na Kurku daje drużynie gospodarzy prowadzenie 20:18. Świetne zagrywki Malinowskiego i skuteczny atak Walińskiego kończy mecz.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Stocznia Szczecin 3:0 (26:24, 25:23, 26:24)

MVP:  Grzegorz Bociek