Szybki mecz w stolicy

Podopieczni trenera Andrei Anastasiego podejmowali w 20 kolejce akademików z Olsztyna. Mecz okazał się tylko trzysetowym pojedynkiem.

Spotkanie w Warszawie od początku zdominowali siatkarze Vervy Warszawa, którzy pewnie wygrali seta otwarcia do 19, a później kontrolowali grę w secie trzecim. Dobrze pokazał się Superlak, mecz w szóstce rozpoczął również Grobelny, grając na przyzwoitym poziomie, a do tego na środku siatki Wrona i Nowakowski robili swoje.

Najwięcej emocji było w partii drugiej, kiedy to gra toczyła się na przewagi. Od początku Olsztyn pokazywał się z dobrej strony w ataku, ale obie drużyny popełniały sporo błędów własnych, co wpłynęło na poziom sportowy widowiska. Ostatecznie do samego końca stan punktowy oscylował wokół remisu. Grę na przewagi, w której cały czas Verva była o krok do przodu, zakończył Kapica, który nie sforsował bloku rywali.

Stołeczna ekipa wygrywając mecz w trzech setach, dopisała cenne trzy oczka do ligowej tabeli. AZS natomiast porażką bez punktów oddalił swój awans do fazy play off (obecnie 11 miejsce po 16 rozegranych meczach).

MVP: Andrzej Wrona

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 26:24, 25:20)

VERVA: Kwolek (14), Trynidad, Wrona (7), Nowakowski (7), Grobelny (11), Superlak (14), Wojtaszek (libero) oraz Król, Ziobrowski (1), Kozłowski
AZS: Stępień, Concepcion (2), Schulz (16), Teriomienko (3), Schott (3), Żaliński (9), Gruszczyński (libero) oraz Woch (2), Andringa (4), Kapica (1), Droszyński, Poręba (6)

Fot. PlusLiga

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply