Antiga: Była motywacja i determinacja

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Japonię w pierwszym swoim meczu XIII Memoriału Wagnera 3:0. Biało-czerwoni zagrali prawie pełnym składem, jednak wprowadzani przez trenera Antigę zmiennicy świetnie wywiązali się ze swojego zadania. Oto co powiedzieli kapitanowie i szkoleniowcy obydwu ekip na konferencji pomeczowej:

Kunihiro Shimizu (kapitan reprezentacji Japonii): Polska drużyna zagrała bardzo dobry mecz, zwłaszcza w pierwszej akcji oraz w zagrywce. Nie mogliśmy dobrze rozegrać akcji po przyjęciu i dlatego przegraliśmy.

Michał Kubiak (kapitan reprezentacji Polski): W pierwszym secie nie wyglądało to dobrze, bo nie weszliśmy w ten mecz tak, jak chcieliśmy. Później się rozkręciliśmy i było lepiej. Byliśmy skoncentrowani, żeby ten mecz wygrać w trzech setach i to nam się udało.

Masashi Nambu (trener reprezentacji Japonii): Reprezentacja Polski zagrała dobrą siatkówkę. Przyjechaliśmy do Torunia po naukę i czekam z niecierpliwością na kolejny mecz.

Stephane Antiga (trener reprezentacji Polski): Cieszę się, że wygraliśmy, ale forma nie jest najlepsza i to jest normalne. Wszyscy grali skoncentrowani – była motywacja i determinacja. Nie zaczęliśmy słabo tego meczu, tylko grało nam się trudno, bo Japonia nam postawiła bardzo wysoko poprzeczkę. Jestem zadowolony z gry mojego zespołu. Jutro będzie zdecydowanie trudniej.