Chemik bliżej finału Orlen Ligi

Spotkanie rozpoczyna od zagrywki Werblińska, Mróz wykorzystuje piłkę przechodzącą 1:0. Adams na środku przedziera się przez blok policzanek 1:1. Bjelica serwuje asa 5:3. Anioł i Ognjenović blokują atak Elżbiety Skowrońskiej 8:6. Joanna Szczurek nieprzyjemnie zderzyła się z Krystyną Strasz i opuściła boisko, na jej miejsce weszła Sassa. Punktuje Zaroślińska 12:8. Autowy atak Sassy 16:8. Chemik na fali, dąbrowianki bezradne 18:8. Piłka setowa 24:14. W aut zagrywa Dziękiewicz i pierwszy set dla Chemika 25:15.

Nieudany serwis MKS-u 1:0. Cemberci popełnia błąd podwójnego odbicia 2:0. Bardzo długą akcję kończy atakiem z lewego skrzydła Małgorzata Glinka 3:0. Adams uruchomiona na środku 7:2. Pierwsza przerwa techniczna 8:3. Waleczną wymianę wygrywa  atakiem Brussa 12:6. Ognjenović punktowym serwisem doprowadza do drugiej przerwy technicznej. Adams zatrzymana 19:9. Z obejścia bije Gajgał-Anioł 22:12. Werblińska za drugim podejściem kończy akcję 24:14. Policzanki triumfują 25:14.

Mróz pierwsze oczko zdobywa blokiem, zatrzymana Adams. Mróz punktuje na środku 4:1.  Zaroślińska atakuje po skosie 4:2. Zaroślińska bije po ciasnym skosie z prawej strony i mamy remis 6:6. Sassa zagrywa w aut 8:7. Z drugiej linii punktuje Glinka 10:8. Sassa obija ręce rywalek 13:11. Druga przerwa techniczna 16:14. Dąbrowa na prowadzeniu 17:19. Bjelica po prostej 18:20. Sassa radzi sobie w ataku na skrzydle 20:22. Zacięta kontra, Sassa przełamuje blok policzanek i piłka setowa dla Tauronu 22:24. As serwisowy Sassy i trzeciego seta wygrywa Dąbrowa Górnicza 25:22.

Chemik prowadzi już 3:0 – w boisko nie trafia Adams. Mróz kończy atak 5:2. Dąbrowa niweluje straty 6:5. Sassa zatrzymana – pierwsza przerwa techniczna 8:5. Remis 9:9. Blok Werblińskiej i Mróz 11:10. Kaczmar kiwa z drugiej piłki 12:12. Druga przerwa techniczna 16:15. Gospodynie ponownie odskoczyły przeciwniczkom 20:16. Zaroślińska nie do zatrzymania 20:17. Zaroślińska myli się w ataku 21:18. Urban posyła na drugą stronę asa 21:20. Bjelica przepycha piłkę w aut 21:21. Piłka meczowa 24:21. Gajgał-Anioł kończy spotkanie 25:22.

KPS Chemik Police – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:15, 25:14, 22:25, 25:22)

Police: Werblińska, Gajgał-Anioł, Glinka-Mogentale, Bjelica, Mróz, Ognjenović i Sawicka (l) oraz Krzos

Dąbrowa: Staniucha-Szczurek, Dziękiewicz, Zaroślińska, Cemberci, Adams, Skowrońska i Strasz (l) oraz Brussa, Sassa, Kaczmar, Liniarska

MVP: Małgorzata Glinka-Mogentale

Stan rywalizacji: 2:0 dla Chemika