Chemik lepszy od Dąbrowy

W pierwszym półfinałowym spotkaniu Chemik Police odnotowuje zwycięstwo nad Dąbrową Górniczą. Siatkarki MKS-u zdołały ugrać w Policach tylko jednego seta. W pierwszej odsłonie kontuzji doznała Anna Werblińska, ale na szczęście nic groźnego się nie stało i po chwili wróciła na boisko. W pierwszej odsłonie Tauron pokazał się z dobrej strony, policzanki popełniły natomiast kilka błędów własnych, co pozwoliło rywalkom na swobodną grę. Przewagę, którą osiągnęły przyjezdne trudno było zniwelować – 20:25. Na początku drugiej odsłony prowadziły siatkarki Chemika, ale po punktowych blokach MKS-u straciły prowadzenie. Przyjezdne zaliczyły serię błędów i w konsekwencji policzanki doprowadziły w tym meczu do remisu –  25:20. W trzecim secie również gospodynie były górą i już tylko jeden set dzielił je od pierwszego zwycięstwa w półfinale. Końcówka czwartej odsłony mogła podobać się kibicom, gdyż toczyła się zacięta walka, a set grany był na przewagi. Ostatecznie podopieczne Cuccariniego cieszyły się ze zwycięstwa – 26:24.

KPS Chemik Police – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 26:24)

Police: Werblińska, Bednarek-Kasza, Glinka-Mogentale, Bjelica, Mróz, Ognjenović i Sawicka (l)

Dąbrowa: Dziękiewicz, Sassa, Zaroślińska, Cemberci, Adams, Skowrońska i Strasz (l)