Dąbrowa przegrywa w tie-breaku. Chemik w finale!

Policzanki mecz zaczynają od dwupunktowego prowadzenia. Zaroślińska na swojej drodze napotyka blok rywalek 2:5. Pierwsza przerwa techniczna 4:8. Werblińska na drugą stronę posyła zagrywkę nie do przyjęcia 7:11. Zaroślińska wygrywa kontrę 9:13. Błąd na zagrywce po stronie dąbrowianek i obie drużyny udają się na drugą przerwę techniczną 13:16. Zepsuta zagrywka Mróz 17:21. Gospodynie odrabiają straty 21:23. Zaroślińska doprowadza do remisu 24:24. Dąbrowianki  niespodziewanie wygrywają pierwszego seta 26:24.
Sassa rozpoczyna drugą odsłonę 1:0. Piłkę przechodzącą wykorzystuje Gajgał-Anioł 3:3. Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu MKS-u 8:5. Bjelica popełnia błąd w ataku 11:11. Druga przerwa techniczna przy stanie 12:16. Glinka nieomylna w ataku 13:17. Kiwa Ognjenović 15:20. Skowrońska punktuje 16:22. Piłka setowa dla policzanek 16:24. Glinka kończy drugiego seta 18:25.
Dziękiewicz zagrywa w aut 0:1. Adams zdobywa oczko blokiem 3:4. Glinka bije po rękach przeciwniczek 4:6. Dynamiczny atak Glinki 6:9. Werblińska nie przedziera się przez blok Adams 8:10. Punktowy serwis Sassy 15:14. Zaroślińska doprowadza do drugiej przerwy technicznej 16:14. Mróz punktuje ze środka 21:18. Piłka setowa dla Dąbrowy 24:19. Szczurek dobrze w kontrze 25:19.
W miarę wyrównany początek czwartej odsłony. Cemberci zdobywa punkt dla swojej drużyny 8:8. Szczurek przedziera się przez blok policzanek 9:9. Zaroślińska zostaje zatrzymana 11:12. Glinka trafia w boisko 11:15. Bjelica zdobywa oczko w ataku 13:16. Remis 16:16. Dąbrowianki oddają darmowy punkt po błędzie 18:20. Zaroślińska atakuje na podwójnym bloku 22:24. Police triumfują w tym secie 22:25.
Na początku tie-breaka prowadzą gospodynie. Adams punktuje 4:2. Bjelica serwuje asa 5:4. Zmiana stron 8:5. Policzanki obejmują prowadzenie 9:10. Blisko zwycięstwa przyjezdne 11:13. Policzanki ostatecznie kończą piątego seta 11:15 i w całym meczu wygrywają 3:2. Po ciężkiej walce Chemik Police awansuje do finału ORLEN Ligi. Dąbrowianki powalczą o brąz.

TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza – KPS Chemik Police 2:3 (26:24, 18:25, 25:19, 22:25, 11:15)

Składy:

Dąbrowa: Dziękiewicz, Sassa, Zaroślińska, Cemberci, Adams, Skowrońska i Strasz (l)

Police: Werblińska, Gajgał-Anioł, Glinka-Mogentale, Bjelica, Mróz, Ognjenović i Sawicka (l)

MVP: Anna Werblińska

Stan rywalizacji: 3:0 dla Chemika