PL: ZAKSA rozbiła LUK Lublin

Kędzierzynianie przystępowali do sobotniego starcia z lublinianami w roli zdecydowanych faworytów i od początku starali się narzucić swój styl gry. Gospodarze postawili na mocną zagrywkę i po punktowym serwisie Kamila Semeniuka wyszli na prowadzenie 8:5. Wydawało się, że podopieczni Gheorghe Cretu mają wszystko pod kontrolą, gdyż w pewnym momencie mieli pięciopunktową przewagę (16:11). Jednakże taki obrót spraw nie podłamał przyjezdnych, którzy poprawili się w bloku i odrobili niemal wszystkie straty. Ostatecznie doszło do ciekawej końcówki inauguracyjnego seta, w której więcej zimnej krwi zachowali wicemistrzowie Polski, zwyciężając do 22.

Napędzeni zwycięstwem w pierwszej partii kędzierzynianie szybko odskoczyli rywalom (6:0). Nie bez znaczenia miało wejście Hubera, który zdobył aż trzy punkty blokiem. Pająk w końcu miał dobre przyjęcie i rozegrał na pojedynczy blok do Peszki (8:2). Mimo dobrej reakcji Sobali na siatce, nie udało się lublinianom obronić piłki (10:3). Semeniuk przestrzelił z pola serwisowego (12:5). Marcin Janusz rozegrał przez plecy do Hubera, a ten wcisnął gwoździa przyjezdnym (16:8). Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Kaczmarek za podważanie decyzji i dyskusje z sędzią (16:10), a trener Cretu poprosił o czas dla swoich podopiecznych. Filipiak popisał się efektownym atakiem z prawego skrzydła (20:12), następnie Śliwka skończył piłkę przechodzącą (24:13). Błędem atakującego skończyła się druga odsłona, która nie dostarczyła nam emocji, bowiem ZAKSA dosłownie znokautowała przyjezdnych (25:13).

Trzecia partia w niczym nie odbiegała od poprzednich. Przewaga ZAKSY nie podlegała wątpliwości, a na twarzach przyjezdnych coraz częściej pojawiały się oznaki frustracji i bezsilności. Mecz skończył skutecznym atakiem z szóstej strefy Semeniuk (25:19).. MVP meczu został Nobert Huber, który na boisku pojawił się dopiero od drugiego seta, ale w tym czasie zdążył zdobyć aż 13 pkt. Mecz skończył z 86 proc. skutecznością w ataku, sześcioma blokami i asem serwisowym.

MVP:Norbert Huber

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Luk Lublin 3:0
(25: 22, 25:13, 25:19)

Składy zespołów:
ZAKSA:
Kaczmarek (7), Rejno (9), Janusz (1), Śliwka (12), Semeniuk (9), Smith (1), Shoji (libero) oraz Kluth (1), Kalembka, Kozłowski (1), Banach i Huber (13)
LUK: Nowakowski (10), Katić (2), Filipiak (14), Sobala (2), Pająk (1), Włodarczyk (3), Watten (libero) oraz Romać (1), Gniecki, Peszko (3) i Wachnik (1)

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply