Belogorie Belogorod zwycięzcą Ligi Mistrzów!

Ligę Mistrzów wygrywa rosyjski zespół Belogorie Belogorod, który w czterech setach pokonał turecki Halkbank Ankara.

Spotkanie rozpoczyna się od nerwowej gry po obu stronach siatki. Djuric atakuje po prostej (4:1). Muserskiy psuje serwis.. Bogomolov przesunięta krótka. Batur w taśmę atakuje. Rosjanie doprowadzają do remisu (5:5). Juantorena po skosie. W aut atakuje Grozer. Halkbank prowadzi (7:5). Djuric blokowany. Na pierwszej przerwie technicznej lepsi okazują się być gospodarze (8:6). Kaziyski zablokowany (8:8). Kolejny dobry atak Djurica. Na prowadzenie mistrzowie Rosji (9:10). Gra toczy się dalej. Na tablicy pojawia się wynik (15:14). Ilnykh skutecznie w ataku. Prowadzenie Belgorodu wzrasta (15:19). Djurić blokowany na lewym ataku. Czas dla trenera Ankary. Po czasie zespoły wracają na parkiet. Lepsi w końcówce okazują się być Rosjanie, Muserskiy kończy pierwszego seta. Belogorie wygrywa 25:18.

Druga partia lepiej rozpoczyna się dla ekipy z Rosji (4:3). Nad siatką w aut atakuje Grozer. Na tablicy wyników pojawia się remis (5:5). Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą przyjezdni (5:8). Zawodnicy z Belgorodu odskakują. Kaziyski przełamuje blok rywali (8:11). Muserskiy myli się w polu zagrywki. Travica popełnia błąd podwójnego odbicia. Grozer skutecznie ze skrzydła (10:13). Niemiecki atakujący myli się w polu serwisowym. O czas prosi trener Stoytchev. Tetyukhin zagrywa w aut. Blok zawodników z Turcji. Halkbank doprowadza do remisu (15:15). Kaziyski punktuje, na drugiej przerwie technicznej to gospodarze prowadzą (16:15). Kolejne udane akcje w szeregach gospodarzy (21:17).  Gra toczy się dalej. Nerwowo Travica, błąd Rosjan. Bogomolov z krótkiej. Turcy nie przyjmują zagrywki Grozera. Czas dla Radostina Stoytcheva. Partię drugą wygrywa Halkbank Ankara.

Od błędu podwójnego odbicia rozpoczyna Raphael. Juantorena zagrywa w siatkę (3:4). Grozer obija blok rywali. Z drugiej linii atakuje Ilinykh. Mauricio zagryw w aut. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą zawodnicy Belogorodu (7:8). Tetyukhin ze skrzydła kończy atak. Djurić po raz kolejny myli się w ataku. Czas dla trenera Halkbanku. Batur w aut. Żółta kartka dla trenera Radostina Stoytcheva. Coraz więcej błędów popełniają gospodarze (12:17).  Juantorena blokowany przez Grozera. Grozer punktuje (13:21). Bez większych emocji trzecią partię wygrywają zawodnicy z Rosji.

Czwarty set rozpoczyna się lepiej dla zespołu z Rosji. Juantorena popełnia błąd (2:3). Długą akcję wygrywają Turcy (3:3). Travica kiwa z drugiej piłki. Gra toczy się dalej (5:5). Djuric nie trafia w boisko. Zespoły schodzą na pierwszą przerwę techniczną. Po raz kolejny skuteczny Tetyukhin. As serwisowy Mauricio. Halkbank na prowadzeniu (11:9). Djurić skutecznie w kontrze. Czas dla Belogorie. W dalszym ciągu utrzymuje się przewaga Turków. Juantorena w aut z zagrywki. Djurić w dziewiąty metr (16:13). Muserskiy odpowiada tym samym.  Juantorena po skosie z lewego ataku (19:17). Kubańczyk po raz kolejny skutecznie atakuje. Bogomolov popisuje się udanym blokiem na Baturze. Bielogorod doprowadza do remisu (22:22). Jeszcze bronią się zawodnicy Halkbanku. Batur zagrywa w siatkę. Kaziyski plasuje w środek boiska (25:25). Kaziyski zablokowany. Belogorie wygrywa ostatnią partię i całe spotkanie.

Halkbank Ankara- Belogorie Belogorod 1:3 (18:25, 25:22, 16:25, 25:27)

Belogorie: Travica, Grozer, IInykh, Tetyukhin, Muserskiy, Bogomolov, Bragin (L) oraz Kosarev, Khtey, Panteleymonenko, Zhigalov, Bagrey

Halkbank: Raphael, Djuric, Juantorena, Kaziyski, Batur, Mauricio, Sahin (L) oraz  Koc, Ayvazoglu