Jastrzębianie na trzecim miejscu w Lidze Mistrzów

Jastrzębski Węgiel pokonał Zenit Kazań w meczu o trzecie miejsce w Final Four Ligi Mistrzów.

Spotkanie rozpoczyna się od zagrywki Andersona. Kubiak ze skrzydła przedziera się na drugą  stronę (1:0). Mikhaylov punktuje (1:1). Pajenk ze środka (3:1). Asem popisuje się Michał Kubiak. Długą wymianę kończą jastrzębianie. O czas prosi trener Alekso. Doskonały początek Jastrzębskiego Węgla (7:1). Babichev za Andersona. Pierwsza przerwa techniczna i prowadzenie polskiego zespołu (8:2). Gra toczy się dalej. Volkov przesunięta krótka. Jastrzębianie zapisują 10 „oczko” na swoim koncie. Kolejne złe przyjęcie ekipy z z Kazania (11:4). Kolejny punkt z zagrywki zdobywa Łasko (12:4). Chwilę potem o czas prosi trener Lorenzo Bernardi. Anderson serwuje w siatkę. Długą akcję kończy Sivozhelez. Łasko blokowany. Pajenk kończy z krótkiej. Jastrzębianie na drugiej przerwie technicznej prowadzą (16:12). Przez potrójny blok przedziera się Gierczyński. Wysokie prowadzenie ekipy ze Śląska (18:13). Drugi czas dla trenera Zenitu. Anderson nie trafia w pomarańczowe pole. Końcówka pierwszego seta należy do ekipy prowadzonej przez Lorenzo Bernardiego (25:21).

Drugi set lepiej rozpoczyna się dla ekipy Zenitu Kazań (1:2). Plas jastrzębia (2:2). Mikhaylov ze skrzydła. Łasko po prostej (4:4). Na tablicy wyników pojawia się wynik 7:5 dla Jastrzębskiego Węgla. Sivozhelez na kontrze. Pierwsza przerwa techniczna dla Zenitu Kazań (7:8). W ataku myli się Sivozhelez. W aut z zagrywki Kubiak (10:10). Grbić popisuje się kiwką. Rosjanie popełniają błąd w polu zagrywki. Anderson zdecydowanie atakuje po rękach Masnego (12:12). Abrosimov za Apalikova. Masny odpowiada na kiwkę swojego rywala. Matt Anderson kolejny raz skutecznie. Druga przerwa techniczna (16:14). Czas dla trenera Jastrzębskiego Węgla. Na tablicy pojawia się wynik 18:18. As Mikhaylova (18:19).  Mikhaylov atakuje po bloku. Na prowadzenie wychodzi Zenit Kazań (18:21). Czas dla Lorenzo Bernardiego. 19 „oczko” dla pomarańczowych. Pajenk serwuje w siatkę.  Kolejny błąd jastrzębian (20:24). Zenit Kazań wygrywa partię drugą  (20:25).

Początek trzeciego seta należy do Jastrzębskiego Węgla  (6:2).  Rosjanie popełniają błędy. Łasko psuje zagrywkę. Pierwsza przerwa techniczna dla ekipy z Jastrzębia (8:5). Łasko przedziera się przez potrójny blok. Dobry fragment gry polskiego zespołu . Sivozhelez ze skrzydła. Anderson myli się w polu serwisowym. Anderson atakuje z drugiej linii. Mikhaylov zablokowany.  Na tablicy pojawia się wynik (15:11). Druga przerwa techniczna i prowadzenie ekipy ze Śląska (16:11). Kiwka Grbića. Topnieje przewaga Jastrzębskiego Węgla (17:15). Gra toczy się dalej. Rosjanie popełniają błędy (22:16). As Van de Voorde. Jastrzębianie wygrywają partię trzecią (25:17).

Czwarty set rozpoczyna się od wyrównanej gry po obu stronach siatki (3:3). Vad de Voorde kończy ze środka. Mikhaylov skutecznie atakuje. Sędziowie odgwizdują błąd Wojtaszkowi. Pierwsza przerwa techniczna i prowadzenie Zenitu Kazań (6:8). Podwójny blok jastrzębia. Pajenk ze środka (9:9). Czas dla Zenitu. Volkov kończy swój atak. Mikhaylov blok-aut (9:12). Tym razem czas dla Jastrzębskiego. Łasko na potrójnym bloku. W siatkę wpadają zawodnicy Zenitu (13:14). Gierzyński z lewego ataku. Na tablicy wyników mamy remis (14:14). Anderson atakuje w aut. Druga przerwa techniczna w czwartym secie (16:15). Anderson po raz kolejny myli się na zagrywce. Babichev za Andersona. Kubiak lekko plasuje piłkę (18:18). Łasko po przekątnej obok bloku (20:19). Czas dla ekipy z Kazania. Pod siatkę wraca Anderson. Gierzyński po skosie. Lepsi w końcówce okazują się być jastrzębianie, którzy wygrywają czwartą partię i całe spotkanie 3:1.

Jastrzębski Węgiel- Zenit Kazań 3:1 (25:21, 20:25, 25:17, 25:23)

Jastrzębski: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Kubiak, Wojtaszek (L) oraz Popiwczak, Malinowski, Van de Voorde, Filippov

Zenit: Mikhaylov, Apalikov, Sivozhelez, Grbić, Anderson, Volkov, Verbov (L) oraz Babichev, Abrosimov