IX Memoriał A.Gołasia

Za nami pierwszy dzień XI Memoriału Arkadiusza Gołasia. W wielkim finale zobaczymy ekipę jastrzębian oraz drużynę z Częstochowy. W meczu o trzecie miejsce spotkają się bydgoszczanie z gdańszczanami.

Pierwszy pojedynek był w niektórych momentach wyrównany, jednakże najczęściej na kilkupunktowe prowadzenie wychodziła ekipa z Jastrzębskiego Węgla, która kontrolowała przebieg gry. Świetnie grali w bloku, nie pozostawiając szans swoim rywalom. Ostatecznie zwyciężyli 3:1 i tym samym wywalczyli miejsce w finale.

Jastrzębski Węgiel – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:17, 25:22, 19:25, 25:19)

Po pierwszym spotkanie nastąpiło oficjalne otwarcie XI Memoriału Arkadiusza Gołasia. Do Murowanej Gośliny przybyli m.in: rodzice Arka, żona, siostra oraz Jacek Olszewski z córką Lilianną.

Kolejne spotkanie przyniosło nam o wiele więcej emocji. W secie trzecim toczyła się bardzo wyrównana końcówka. Częstochowianie mieli już w górze piłkę setową (22:24), jednak ostatecznie zwyciężyła ekipa Treflu Gdańsk – 35:33! Był to jedyny set wygrany przez podopiecznych Anastasiego.

Lotos Trefl Gdańsk – AZS Częstochowa 1:3 (20:25, 23:25, 35:33, 23:25)
Już dziś o 13:00 rozpocznie się mecz o III miejsce, a o 16:00 wielki finał, w którym zobaczymy ekipę jastrzębian i częstochowian.